Château les Fontenelles fut de chene, Bergerac AOC rouge

Kód: 210195-000-075
2019 2021
Neohodnoceno
319 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Château les Fontenelles Elevé en futs de chene je červené víno s vůní lesa. Toto suché víno působí hladce, má pevné taniny a vláčnou strukturu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château les Fontenelles Elevé en futs de chene je vyrobené v odrůdovém poměru 60 % odrůdy Merlot a 40 % odrůdy Cabernet Sauvignon. Vinice se nacházejí v apelaci Bergerac, která se nachází ve vinařském regionu Sud Ouest, tedy Jihozápad. Víno zraje 10 měsíců v dubových sudech. Víno tvoří pevný základ nabídky společnosti Dobrá vína přes 15 let.

Barva tohoto červeného vína je tmavě rubínová. Ve vůni cítíme tóny lesa. Rozpoznáváme vůni lesních jahod, kůry stromů i jehličí. Víno působí hladce, má pevné taniny s vláčnější texturou a hlubší chutí. Víno má dlouhou chuťovou perzistenci. Chuť vína je suchá.

Víno se dobře snoubí s marinovaným jehněčím nebo hovězím masem připraveným na grilu, nebo pečeným masem v paprikové omáčce. Víno dobře harmonizuje i s pikantnějším koření. Na závěr Vašeho menu můžete víno servírovat společně s vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem 650 ml. Víno doporučujeme před servisem dekantovat.

Víno začíná dobře komunikovat třetím rokem svého stáří. Pokud se rozhodnete toto červené víno archivovat, můžete ho nechat ve Vašem sklepě až deset let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Bergerac
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Merlot
Producent (výrobce): Château Les Fontenelles
Ročník: 2019, 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Château les Fontenelles fut de chene, Bergerac AOC rouge

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Les Fontenelles na jihozápadě od Bergeracu v obci Saint Julien d´Eymet je rodinné vinařství v péči vinaře Nicolas Bourdila. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce.

Na 28 hektarech vinic s výjimečným terroirem v Bergeracu pěstují odrůdy bílé révy Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadelle a Chenin Blanc. Většina vinné révy je však modré odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Malbec. Podobnost odrůdové skladby s víny z proslulého Bordeaux není čistě náhodná. Bergerac leží na břehu řeky Dordogne a historicky býval jeho součástí.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz