Riesling Drei Exa Alsace AOC BIO Paul Ginglinger

Kód: 110256-000-075
BIO 2021
Neohodnoceno
495 Kč
Skladem (7 ks)

Francouzské víno Riesling Drei Exa je bílé víno z Alsaska. Toto suché víno ovocných a květnatých tónů má minerální texturu s výraznými šťavnatými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Riesling Drei Exa z vinařství Paul Ginglinger v Alsasku je vyrobené v ekologickém zemědělství. Vinice se nacházejí v sousedství vesnice Eguisheim. Víno reprezentuje alsaský styl vín, který máme ve společnosti Dobrá vína tak rádi.

Víno zdobí zlatavě žlutá barva, která na první pohled působí krásně jiskrně. Ve vůni nalezneme tóny zelených jablek, rybízu a vykvetlých ovocných stromů. I informace minerálního původu jsou zastoupeny tóny drcené skály. Víno je výrazné ve skladbě svých kyselin. Chuť vína je suchá, působí plně a šťavnatě.

Víno se dobře harmonizuje s pokrmy připravených z ušlechtilých jednoduše připravených ryb. Víno můžete snoubit s langustýnkami, nebo krevetami, lososovým tartarem, nebo ústřicemi. Oblíbený tradiční alsaský kohout se zelím bude stejně dobrým partnerem pro víno Riesling Drei Exa. Ze světa sýrů kombinujte víno s čerstvými i vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánového tvaru.

Víno můžete archivovat 12–15 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Riesling (Ryzlink rýnský)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2021
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz