Pinot Noir Alsace AOC Nous Sommes libres Domaine Maison Moritz Prado

Kód: 210394-000-075
2021 Vin Libre - přírodní víno
Neohodnoceno
900 Kč
Skladem (9 ks)

Francouzské víno odrůdy Rulandské modré je přírodní víno z rodinného vinařství Moritz Prado v Alsasku. Suché víno nefiltrované nesířené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"

 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou. Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.

Víno nese pěkně fialovou barvu s rubínovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme elegantní a příjemnou vůni s aroma černých třešní a lesních jahod.
Chuť vína je koncentrovaná a aromatická s příjemnými tříslovinami a harmonickou kyselinkou.

Logika přírodního vína spočívá především v tom, že pochází z vinné révy pěstované bez chemikálií, zabývající se organickým nebo biodynamickým zemědělstvím. Ve sklepě žádné přidávání enologického produktu, ani použití příliš brutálních technik, žádné čiření, žádná filtrace. Zákal vína je tedy známkou kvality přírodního vína.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Maison Moritz Prado
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Domaine Moritz Prado

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou.

Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz