Petit Caboche, Vaucluse VdP

Francouzské víno Petit Caboche je červené víno vyrobené za použití netradičních odrůd vinné révy. Toto suché víno nese ovocné aroma s doteky lékořice a fialek. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (či podoblast): VdP Vaucluse
Producent (výrobce): Domaine Pére Caboche
Odrůda (-y): Syrah, Caladoc, Egiodola, Marselan
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l
269,00 Kč 222,31 Kč
Skladem
SKU
210098-019-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Petit Caboche Rouge VdP Vaucluse IGP z vinařství Domaine Pére Caboche je vyrobené z unikátních odrůd Caladoc 40 %, Marselan 30 %, Egiodola 15 % a Syrah 15 %. Hrozny pocházejí z různých viničních tratí s velmi různorodým podložím. Hrozny sklízí pouze dokonale zralé a zdravé. Při tradiční vinifikaci vína se reguluje teplota se snahou o zachování svěžesti a ovocnosti.

Barva tohoto francouzského vína je tmavě purpurová s fialovými odlesky. Vůně tohoto červeného vína je intenzivní s tóny červeného a černého čerstvého ovoce s lehkou vůní lékořice a bílého tabáku. Chuť vína je plná a kulatá, převládá chuť čerstvého zralého ovoce se sladkými tóny a mineralitou, s hladkými a jemnými taniny. V chuťovém závěru cítíme lehké tóny lékořice a fialek.

Toto francouzské víno se dobře snoubí s pokrmy z tmavých mas, včetně jehněčího a zvěřiny. Víno se hodí i k provensálské kuchyni a italské kuchyni. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto červenému vínu také francouzskou kachní paštiku, ratatouille, grilované papriky, nebo černé francouzské olivy s provensálským kořením.

Ideální teplota pro servis tohoto francouzského červeného vína je 16-18°C. Vhodná sklenice na víno je kalich na červená vína s dostatečně velkou oxidační plochou, která umožní snadné provzdušnění vína.

Toto francouzské víno by se mělo pít mladé, pokud si chcete vychutnat svěžest čerstvého ovoce. Můžete ho uchovat ve vinném sklepě do 5 let od sklizně.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Petit Caboche, Vaucluse VdP
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.