Rulandské modré pozdní sběr, Vinařství Vilavin

Kód: 260459-019-075
2019
Neohodnoceno
302 Kč
Skladem (22 ks)

Rulandské modré z moravského vinařství Vilavin je vyrobené s opravdovou vášní a láskou v gravitačním vinařství. Víno nese vlastnosti odrůdy Pinot Noir.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moravské vinařství Vilavin je rodinnou spolčeností, která od restitucí v roce 1995 pečuje o své vinohrady s opravdovou vášní a láskou. Vinařství v této rodině má však hluboké kořeny, kdy si předávají drahocenné zkušenosti z generace na generaci. Vinařství Vilavin pečuje o víc jak 25 hektarů vinic ve vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole u Mikulova.

Vína vyrábí nejen z oblíbených burgundských odrůd Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay, ale i z odrůdy Gewürztraminer (Tramín červený), Sauvignon Blanc a Pinot Gris (Rulandské šedé). O vinice se starají s respektem k přírodní rovnováze podle zásad integrované produkce a ve svých vinicích udržují živočišnou rozmanitost.

Víno vyrábějí tradičními burgundskými postupy sur-lie v dubových sudech, kdy víno zraje na kvasničném sedimentu, který se pravidelně promíchává. Veškeré hrozny pocházejí z vlastních vinic, a proto mohou ovlivnit ideální dobu sklizně, která hraje při výrobě kvalitního suchého vína nesmírnou roli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Morava (Česko)
Oblast: Morava
Apelace (podoblast): Mikulovská
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Vinařství Vilavin
Ročník: 2019
Země výrobce: Česko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz