Merlot IGP Aude Hauterive Château La Bastide

Kód: 210199-000-075
2019
Neohodnoceno
309 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Francouzské víno Merlot Château la Bastide je červené víno z prosluněného regionu Languedoc Roussillon. Toto suché víno působí vyzrále se zakulacenými taniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Merlot z vinařství Château la Bastide je vyrobené, jak už samotný název napovídá, z odrůdy Merlot. Vinice se nacházejí v apelaci Corbiéres v chráněné oblasti Aude Hauterive na kvartérních jílovo-vápencových terasách s velkými válcovanými oblázky aluviálního původu. Tato apelace patří do vinařské oblasti Languedoc Roussillon. Víno jsme si, ve společnosti Dobrá vína, velice oblíbili. Po 8 měsících stárnutí na jemných kalech se vína nechají zrát dalších 8 až 10 měsíců v nádržích a poté se filtrují.

Barva tohoto červeného vína je tmavě rubínová s fialovými odrazy. Ve vůni rozpoznáváme intenzivní, ale nerušivé zakouřené tóny podpořené kandovaným černým ovocem. Chuť vína je suchá, působí vyzrále s kulatými taniny a ovocnou texturou a příjemnou složitostí.

Víno se dobře snoubí s pomalu pečeným jehněčím masem na rozmarýnu. Při přípravě pokrmů používejte výrazné bylinky, různé druhy pepře, nové koření nebo jalovec.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Před samotnou degustaci víno dekantujte, nebo nechte delší dobu nadýchnout v otevřené láhvi.

Víno můžete archivovat 6–8 let. Od 2. roku jeho stáří je víno připravené a krásně otevřené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Aude Hauterive
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Merlot
Producent (výrobce): Château La Bastide
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Chateau la Bastide

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Château La Bastide z francouzské oblasti Languedoc-Roussillon vyrábí červená vína i bílá vína pro běžné pití, tak pro náročné milovníky dobrého vína.

Vinařství obhospodařuje 180 ha vinic, na kterých pěstují pro bílé víno odrůdy Viognier, Roussane, Vermentino a Bourboulenc. Pro červené víno a růžové víno používají odrůdy Merlot, Syrah, Grenache Noir nebo Mourvèdre. Sklízení hroznů dochází výhradně v noci, aby bobule byly co nejčerstvější a nejstudenější, protože přes den panují na vinicích jižní Francie opravdu vysoké teploty. Hlavním cílem je zachovat ve vínu ovocnou chuť. Půda na vinicích je vápencovo-jílová s velkými oblázky. Veškerá práce na vinici i ve sklepě, probíhají s respektem k přírodě.

Dokonalý chuťový projev docílíte správně zvolenou teplotou servírovaného vína. Pomůže vám s tím správně zvolená klimatizovaná vinotéka.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz