Max Lions IGP Pays d'Oc rouge Vellas 1,5l

Kód: 210385-000-150
2022 1,5 l
Neohodnoceno
Značka: Vellas
850 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské víno z odrůdy Grenache je červené víno s tóny zralého ovoce. Suché víno tvoří harmonikou silnou chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi vrcholem Pic Saint Loup a středozemním mořem, severně od města Montpellier, se nachází vinařství Mas du Pont. Již čtvrtou generaci patří toto krásné vinařství do rodiny Vellas. Vinice jsou obhospodařovány v ekologickém režimu a vína tak vyjadřují typičnost získanou díky čisté jílovito-vápencové půdě a středomořskému klimatu.

Červené víno Max Lions IGP Pays d´Oc má intenzivní fialovou barvu s tmavými odlesky. Ve vůni rozpoznáváme ve společnosti Dobrá vína intenzivní tóny zralého černého ovoce s tóny kandovaných třešní a zralých jahod. Suché víno odrůdy Grenache tvoří harmonickou silnou chuť.

Víno je ideálním partnerem pro párování s pokrmy z červeného a drůbežího masa, nebo společně s vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 17 °C. Víno je připravené k okamžité degustaci a archivace není nutná.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 1,5 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz