Châteauneuf du Pape AOC rouge BIO Domaine Saint Siffrein

Kód: 210155-000-075
BIO 2020
Neohodnoceno
975 Kč
Skladem (56 ks)

Francouzské víno Châteauneuf du Pape je červené víno s bohatým ovocným aroma. Toto suché víno má pevné a vyvážené třísloviny s minerální texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Châteauneuf du Pape v Magnum z produkce vinařství Saint Siffrein je vyrobené v odrůdové skladbě Grenache, Syrah, Mourvèdre a Cinsault. Vinice jsou obhospodařovány v Bio režimu s velmi kamenitým podložím. Staré vinice umožňují projevit dokonalý charakter této výjimečné apelace Châteauneuf du Pape ve vinařské oblasti Vallée du Rhône.

Víno má tmavě rubínovou barvu. Vůně nám ve společnosti Dobrá vína připomíná černé třešně a přezrálé ostružiny. Chuť je suchá s hojnou texturou pevných taninů, za které vděčí výjimečnosti ročníku a kamenité půdě, která zavdala vínu specifický charakter. Víno je dobře vyvážené s příjemnou a dlouho přetrvávající dochutí.

Toto červené víno se dobře snoubí s pokrmy z tmavých mas, zvěřiny i s ušlechtilými uzeninami typu bayonské nebo parmské šunky.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno před servisem dekantujte, nebo nechte delší dobu nadechnout v otevřené láhvi.

Červené víno Châteauneuf du Pape doporučujeme konzumovat od druhého roku jeho stáří. Víno můžete archivovat 10–12 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Châteauneuf du Pape
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cinsault, Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Saint Siffrein
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Saint Siffrein je vinařství z proslulé, světem uznávané oblasti Châteauneuf du Pape v údolí řeky Rhóny . Jejich nádherná, plná vína s intenzivním ovocným aroma, pevnou strukturou tříslovin a dlouhým závěrem v dochuti vína jsou velmi ceněná. Vinařství Domaine Saint Siffrein obhospodařuje svoje vinice víc jak 35 let v ekologickém režimu. Jejich vášeň k vinařskému řemeslu, láska k vinné révě a respekt k přírodě jsou opravdové hodnoty, které se přenášejí do každé láhve jejich velkých vín. Od roku 2012 jsou jejich vína certifikovaná v Bio režimu.

Kromě již zmíněných vinic v Châteauneuf du Pape obhospodařují ještě vinice v Côtes du Rhône. Průměrný věk vinné révy dosahuje 55 let a ročně vyrobí asi 50 tisíc lahví vína. Víno fermentují v betonových nádržích a následně zrají ve velkých dřevěných sudech z dubového dřeva. Abyste si mohli správně vychutnat tato fenomenální vína, doporučujeme je uchovávat při správně teplotě v klimatizovaných vinotékách a degustovat je ve správně zvolených sklenicích na víno.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz