L´exubérant, Viognier IGP

Francouzské víno Viognier L´exubérant je bílé víno čirého lesku s vůní květů a vyzrálého ovoce. Toto suché víno působí živě s jemnou minerální stopou v dochuti. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (či podoblast): Pays d'hérault
Producent (výrobce): Le Rosé de Bessan
Odrůda (-y): Viognier
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2020
Objem: 0,75 l
294,00 Kč 242,98 Kč
Skladem
SKU
110386-020-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Viognier IGP L´exubérant z produkce vinařského družstva Le Rosé de Bessan je vyrobené z odrůdy Viognier a pocházáí z vinic oblasti d’Hérault vinařského regionu Languedoc Roussillon. Křemičité oblázky tvoří půdy tamních vinic. V současné době družstvo zastřešuje okolo 150 členů.

Víno si nese světle žluté šaty s trochou zeleného odstínu a čirého lesku. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme nádherné květinové aromatické tóny, které jsou doplněny o tóny vyzrálého žlutě dužnatého ovoce. Chuť vína je suchá, působí velmi živě s jemnou minerální stopou a květinovou chutí v dochuti tohoto vína.

Toto bílé víno si říká o snoubení s opravdu jemnými pokrmy. Servírujte kvalitní drůbeží maso ve smetanových omáčkách. Víno také harmonizuje s jemnými sýry a sušeným ovocem.

Vhodná teplota pro servis vína je 10–12 ° C. Víno degustujte ve sklenici s velkou plochou pro oxidaci a uzavřeným kalichem o objemu 650 ml.

Víno není určeno k archivaci. Doporučujeme si ho vychutnat mladé do 2–4 let jeho stáří, kdy oceníte jeho živé a šťavnaté projevy.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:L´exubérant, Viognier IGP
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.