Les Calcaires blancs Pic Saint Loup AOC rouge Domaine Garoloup

Kód: 210376-000-075
2020
Neohodnoceno
Značka: Vellas
619 Kč
Skladem (6 ks)

Francouzské víno z odrůdy Syrah a Grenache je červené víno s dokonalým ovocným projevem a sametovým závěrem. Suché víno z Domaine Garoloup.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Garoloup, která patří do rodiny Nicolase Vellase, se nachází v Sainte-Croix-de-Quintillargues, kde se vyrábí vína s označením AOP Pic Saint-Loup a AOP Languedoc. Vinařství dokáže čerpat všechny výhody terroiru a to jak kontinentální svěžesti podhůří Larzacu až po středomořské slunce, na jílovito-vápencové a opukové půdě. 

Víno zdobí intenzivní tmavá barva, s vůní vyzrálého červeného ovoce. Nelze opominout ani doteky koření a typickou vůni garrigue, což je označení bylinného a křovinatého pásu, který už z dálky nádherně voní a můžeme ho nalézt i v blízkosti vinic. Chuť vína je plná, robustní, s výrazným ovocným projevem a v závěru působí příjemně sametově.

Toto víno se dokonale hodí ke grilovaným masům, nebo společně s pokrmy z hovězího masa a vyzrálými sýry.

Servírujte při teplotě 16 - 17 °C ve větší sklenici. Víno nechte chvíli provzdušnit, aby se mohlo dokonale otevřít.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Pic Saint Loup
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz