Barolo DOCG Bric Cenciurio

Kód: 220378-000-075
2017
Neohodnoceno
979 Kč
Skladem (22 ks)
Italské víno Barolo je červené víno vyrobené z odrůdy Nebiolo. Toto suché víno nese tóny koření a minerality. Chuť je vyzrálá s plnou texturou a pevnými taniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italské červené víno Barolo je vyrobené z odrůdy Nebiolo. Doménu Bric Cenciurio naleznete ve vesničce Barolo, v regionu Peimonte. Víno zraje ve velkých dubových sudech o objemu 500-700 l celé 2 roky a následně se cedí do nerezových tanků, kde leží dalších 6 let. Po stočení se víno nechává ještě 10 měsíců odležet v láhvi, předtím než opustí brány vinařství.

Barolo má rubínově granátovou živou barvu. Vůně je kořenitá a nese jemné tóny hřebíčku, bobkového listu i nového koření. Rozpoznáváme tóny červeného i černého ovoce. Víno zdobí i příjemná mineralita, která je odrazem viničního podloží. Chuť je krásně vyzrálá a suchá s plnou texturou a příjemně pevnými taniny.

Červené víno Barolo vyzývá k párování s pokrmy propojenými s omáčkami připravených na základu šalotky, kořenové zeleniny a tymiánu. Maso můžeme servírovat i v omáčkách, které vznikají postupnou redukcí. Vaše pokrmy můžete dochutit i jemně strouhaným lanýžem, nebo lanýžovým máslem. Chutě se budou nádherně podporovat.

Ideální teplota pro servis tohoto vína je 16–18 °C. Pro degustaci tohoto červeného vína zvolte vinné sklo burgundský balon. Víno je ve věku 5–6 let ještě ve svém mladém projevu, při kterém vyniká více kyselin.

Archivaci doporučujeme v rozmezí 12–15 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Piemonte
Apelace (podoblast): Barolo
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Nebbiolo
Producent (výrobce): Bric Cenciurio
Ročník: 2017
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bric Cenciurio je rodinné italské vinařství, které se nachází v samém srdci kopcovitého kraje Langhe, provincie Cuneo, regionu Piemontu. Jejich vášeň a láska k vinařskému umění je již dávno svedla k cestě zaměřené na úctu k surovinám a přírodě celkově. Proto sběr hroznů dělají výhradně ručně, aby se vybraly pouze ty zdravé a vyzrálé hrozny, omezují používání postřiků pouze na nutné minimum a moderní technologie používají v souladu s tradičními postupy, které dědí z generace na generaci.

Na vinicích mají osazené odrůdy Nebbiolo, Arneis, Barbera, Dolcetto, Freisa, Brachetto del Roero a Riesling (Ryzlink rýnský). Věk vinic se pohybuje mezi 30 až 50 lety a jejich rozloha činí 13 hektarů.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz