IGP Pays d'Oc Rencontre Pinot Noir Anne de Joyeuse

Kód: 210014-012-075
2012
Neohodnoceno
999 Kč
Skladem (37 ks)
Francouzské víno Rencontre Pinot Noir pochází z oblíbené vinařské oblasti Laguedoc Roussillion. Toto suché víno si oblíbíte díky elegantní vůni se svěžím chuťovým závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto červené víno Rencontre Pinot Noir patří do apelace IGP Pay d´Oc ve vinařské oblasti Laguedoc Roussillion a je vyrobené z odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré). Vinice v horní části svahu mají podloží tvořené směsí štěrku, jílu a písku a ve spodní části svahu leží vinice na štěrkových terasách. Toto červené víno Rencontre Pinot Noir zrálo v barikových sudech o objemu 225 litrů po dobu 10 měsíců a pak ještě odpočívalo po dobu 12 měsíců v láhvi. Díky zrání v barikových sudech získalo toto červené víno na komplexnosti, struktuře a zvýšil se i jeho archivační potenciál.

Barva tohoto červeného vína je tmavá s rubínovými odlesky, ve vůni lze rozeznat tóny višní a lesních jahod. V chuti dominuje ovoce s kořeněnými tóny a svěžím elegantním závěrem.

Červené víno Rencontre Pinot Noir Rouge se skvělé páruje s drůbežím sauté se smrži, nebo s uzeným vepřovým plátkem s farmářskou zeleninou. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto víno s holubem na restovaných liškách s malinovým pyré.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 12°-14°C. Víno doporučujeme dekantovat hodinu před degustací. Vhodnou sklenicí na víno je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Toto červené víno lze vzhledem ke zrání v barikovém sudu archivovat po dobu 10- 12 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2012
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz