Hautes Côtes de Beaune AOC, Sous La Roche - rouge

Kód: 210003-000-075
2020
Neohodnoceno
Značka: Jean Chartron
665 Kč
Skladem (6 ks)

Francouzské víno Hautes Côtes de Beaune, Sous La Roche je červené víno z odrůdy Pinot Noir. Toto suché víno je plné ovocné chuti a dobře vyzrálých tříslovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzské víno Hautes Côtes de Beaune, Sous La Roche je červené víno vyrobené z odrůdy Pinot Noir v rodinném vinařství Jean Chartron v Burgundsku. Vinná réva roste v apelaci Hautes-Cotes de Beaune na jílovitě vápencovém podloží. Fermentace začíná v dřevěných kádích a následné zrání vína v dubových sudech s 25 % podílem nových sudů v délce 12 měsíců.

Víno má brilantní tmavě granátovou barvu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme intenzivní tóny samotného hroznu vinné révy, které jsou protkány jemnou minerální vůní. Toto suché víno má robustní tělo. Po provzdušnění vína ve sklenici objevujeme tóny pepře a muškátového ořechu v jeho lahodné a dlouhé dochuti. Taniny jsou dokonale vyzrálé a struktura je mohutná.

Víno Hautes Côtes de Beaune, Sous La Roche dokonale harmonizuje s komplexními pokrmy připravenými z hovězího masa. Můžete také servírovat pokrmy ze zvěřiny, nebo pomalu pečené jehněčí maso na kořenové zelenině s čerstvými bylinkami.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro degustaci vína zvolte větší vinnou sklenici s dostatečnou oxidační plochou, která umožní provzdušnění vína a tím uvolnění jeho krásného aromatického spektra. Kalich sklenice by měl mít uzavřený tvar.

Víno se začíná pomalu otevírat již druhým rokem. Pokud se víno rozhodnete degustovat v jeho plné a otevřené kráse, můžete využít jeho potenciál a archivovat ho po dobu 4–6 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Hautes Côtes de Beaune
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Jean Chartron
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Jean Chartron je rodinné vinařství v Puligny Montrachet, v samém srdci překrásného Burgundska ve Francii. Toto vinařství vzniklo v roce 1859 a v rodině Chartron se předává um již pátou generaci. Vinařství má 14 ha a velká část vinic je klasifikována jako Grand Cru nebo Premier Cru.

Vinice tohoto vinařství se rozkládají celkem v 22 apelacích z čehož 11 je v Puligny Montrachet. V této apelaci se pěstují pouze 2 odrůdy a sice: Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay. Bílá vína zde dominují s 90 % produkcí všech vín. Půda je bohatá na jíl, křemičitý písek a také vápenec. Proto jsou vína charakteristická svým minerálním aroma, s příjemně slanou a dlouhou dochutí.

Vína Domaine Jean Chartron jsou plná, postavená na minerálním základu s příjemnými ovocnými tóny. Vína se hodí do světa velké gastronomie, nebo je můžete nechat zrát několik let ve vašem sklepě, nebo vinotéce a vychutnat je v plném rozkvětu vyzrálých chutí.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz