Grauburgunder Premium, Haindl Erlacher

Kód: 150006-019-075
2019 Doporučujeme
Neohodnoceno
666 Kč
Skladem (11 ks)
Rakouské víno Grauburgunder Premium je bílé víno vyrobené z odrůdy Rulandské šedé. Toto suché víno nese tóny pečených kaštanů a ovoce ve spojení s mineralitou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejvyšší řada vín vinařství Haindl Erlacher z oblasti Dolního Rakouska je vyrobena z hroznů, které byly přísnou selekcí redukovány, aby vína dosahovala té nejlepší jakosti. Bílé rakouské víno Grauburgunder Premium  je vyrobeno z odrůdy Rulandské šedé, neboli Pinot gris.

Hluboká tmavší barva odstínu starého zlata, jantaru, nebo slupky cibule působí velmi živě a třpytivě. Ve vůni cítíme pečené kaštany, hrušky a kůru stromů. Šťavnaté ovocné tóny vůně jsou zastoupeny především hroznem révy. Mineralita tohoto bílého vína se projevuje zauzenou chutí, která se do vína dostává díky dostatečně utvořenému kořenovému systému starých vinic. Ta se příjemně prolíná s ovocnými tóny vína.

Odrůda Pinot gris má široké využití v gastronomii. Ve společnosti Dobrá vína často servírujeme toto bílé víno s pečenými masy na grilu. Úžasnou kombinací s tímto rakouským vínem budou pečená masa na kmíně se zelím a knedlíkem a rizota se smetanou, ricottou, houbami nebo oříšky. Nezapomeňte, že odrůda Rulandské šedé se hodí k chuti lanýžů. Můžete tedy vaše pokrmy dochutit samotným lanýžem, lanýžovým máslem, nebo olivovým olejem s lanýžem.

Vhodná teplota pro servis vína bude 14-16°C. Vinnou sklenici použijte vyšší s dostatečnou plochou pro oxidaci vína.

Stáří vinic, kde zrály hrozny Rulandské šedé, přísná selekce hroznů a práce vinaře, nám umožňuje archivovat toto rakouské bílé víno 8-12 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Rakousko
Oblast: Niederösterreich
Apelace (podoblast): Neuvedeno
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Gris (Rulandské šedé)
Producent (výrobce): Haindl Erlacher
Ročník: 2019
Země výrobce: Rakousko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Romana a Walter Erlacherovi v roce 2004 převzali rodinné vinařství ve Wolkersdorfu ve Weinviertelu kde vyrábějí vína s velkým respektem k přírodě. Hrozny vinné révy pocházejí výhradně z jejich vlastních vinic. Ve viničních tratích Stixenkreuter, Kühbühel, Hofweingärten a Ochsleitn pěstují různé odrůdy, ale mezi hlavní odrůdou je Grüner Veltliner (Veltlínské zelené). S velkou péči tvoří vína s výrazem, která zanechávají velký dojem.

Romana Haindl Erlacher je velmi úspěšnou „pěstitelkou vína“. Po vinařské škole, následovaly stáže doma i v zahraničí. Romana se věnuje práci na vinici, ochutnávkám, správě vinařství a prodeji. Sklep a zpracování vína má naopak pod taktovkou Walter. Je vystudovaným potravinářským biotechnologem. Nadšení pro víno a vinohrad už získali i jejich děti.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz