Gevrey Chambertin 1er Cru Domaine Huguenot

Kód: 210480-000-075
2018
Neohodnoceno
2 895 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Gevrey Chambertin 1er Cru je červené víno z Burgundska. Toto suché víno stojí na ovocné textuře a dokonalém otisku terroiru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzské víno Gevrey Chambertin 1er Cru je červené víno z rodinného vinařství Domaine Huguenot, které se nachází v Côte de Nuits v Burgundsku. Víno je vyrobené z odrůdy Pinot Noir, neboli Rulandské modré, které zraje na hlinitých půdách vápencového podloží. Vinná réva zde dosahuje stáří přes 40 let a je obhospodařována certifikovaným ekologickým způsobem. Víno stárne 12 až 18 měsíců v dubových sudech.

Víno má tmavě granátovou barvu. Ve společnosti Dobrá vína cítíme vůni černého rybízu, která se dokonale prolíná se zemitou vůní tamního terroiru. Toto suché víno je silné a vyvážené s dobrou strukturou, která zaručuje optimální stárnutí vína. Víno působí velmi ovocně a je postavené na minerálních pilířích.

Víno Gevrey Chambertin 1er Cru dokonale harmonizuje s komplexními pokrmy. Servírujte konfitovaná kachní prsa na bylinkách, nebo pečené jehněčí maso na kořenové zelenině a bylinkách.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro degustaci vína zvolte větší vinnou sklenici s dostatečnou oxidační plochou, která umožní provzdušnění vína a tím uvolnění jeho krásného aromatického spektra. Kalich sklenice by měl mít uzavřený tvar. Víno před samotnou degustací doporučujeme dekantovat v karafě.

Víno se začíná pomalu otevírat již třetím rokem. Pokud se víno rozhodnete degustovat v jeho plné a otevřené formě, můžete využít jeho potenciál k archivaci, mezi 8–16 lety.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Gevrey Chambertin
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Huguenot
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Huguenot patří k jedněm z nejstarších vinařství oblasti Burgundska vůbec. Vinařství se nachází v nejsevernější části Burgundska, hned pod městem Dijon. Výroba bílého vína i červeného vína je zde velmi šetrná. Hroznům, tak i vínu se zde věnují s trpělivostí a pokorou.

Vinice, které v Domaine Huguenot obhospodařují jsou osázené tradičními burgundskými odrůdami Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay. Pozemky jsou umístěné na apelacích Marsannay, Fixin, Gevrey Chambertin a Charmes Chambertin Grand Cru. Jsou to naprosto výjimečné vinice, které přinášejí vína velkého charakteru. Některé vinice dosahují i přes 100 let stáří vinné révy.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz