Crémant d´ Alsace Chardonnay Brut Nature, Paul Ginglinger

Kód: 351015-000-075
BIO 2018
Neohodnoceno
599 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Crémant d´Alsace Chardonnay je šumivé víno vyrobené tradiční metodou. Toto suché víno s elegantním aroma je svěží, vyvážené a s minerální slanou texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Crémant d´Alsace Chardonnay pochází z vinařského regionu Alsasko, ve kterém se odrůda Chardonnay může pěstovat pouze pro výrobu Crémantu. Pro nás, ve společnosti Dobrá vína, je toto víno příjemným překvapením. Víno je vyrobené tradiční sekundární fermentácí v láhvi, stejně jako vína Champage, navíc s ročníkovou deklarací a vyrobené jako brut nature, tedy bez přidání cukru do dozážního likéru.

Barva tohoto šumivého vína je nádherně zlatavá s intenzivním perlením. Vůně je svěží, elegantní s tóny angreštů, mirabelek a jemných dotyků koření. Chuť je svěží, vyvážená a harmonická s tóny mirabelek a přezrálého manga. Chuť nese minerální slanou texturu s příjemnou kyselinou.

Víno se hodí jako aperitiv, nebo ho můžete párovat společně s pokrmy z drůbeže pečené na jablkách a kořenové zelenině, rybami nebo zeleninovými saláty a terinami. Ideální teplota pro servis tohoto bílého šumivého vína je 6–8 °C. Vhodnou sklenicí je úzký kalich tulipánového tvaru.

Crémant d´Alsace Chardonnay není určen pro archivaci. Degustujte ho do pěti let jeho stáří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant a ostatní
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Crémant d´ Alsace
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Crémant d´ Alsace Chardonnay Brut Nature, Paul Ginglinger

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz