Champagne Grand Cru Brut 1,5l, Francois Seconde

Kód: 340011-555-150
1,5 l
Neohodnoceno
2 195 Kč
Vyprodáno

Champagne víno Brut Grand Cru je vyrobené z odrůdy Rulandské modré a Chardonnay. Toto francouzské víno je bohaté ve své textuře i chuťovém projevu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Champagne víno Brut Grand Cru je pochází z vinařství Francois Seconde. Víno je vyrobené v odrůdovém poměru 65 % odrůdy Pinot Noir a 35 % odrůdy Chardonnay. Průměrný věk vinné révy je 35 let. Dozáž v tomto případě obsahuje 8g cukru na jeden litr vína. Vinice se nacházejí v oblasti Montagne de Reims.

Barva tohoto Champagne vína je v odstínech světlého zlata. Na první pohled působí živě a jiskrně se sametovým perlením. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlila vůně květů růží, vídeňského pečiva, melounů a nektarinek. Neopominutelná část aromatické složky tvoří i minerální podtext. Chuť tohoto suchého vína nese tóny opečené briošky, exotického ovoce s náznaky zázvoru. Víno je bohaté, vyvážené na patře, s velmi dlouho přetrvávající dochutí s nádechem kořenitosti a kouře.

Servírujte toto šampaňské víno samotné, jako aperitiv, nebo společně s mořskými plody, nebo ovocnými saláty.

Ideální teplota pro servis tohoto vína je 6-8°C. Pro servis vína doporučujeme použít sklenici na šampaňské víno.

Champagne Brut Grand Cru je krásným vínem pro přímou spotřebu a není nutné ho archivovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země původu vína: Francie
Oblast: Champagne
Apelace (podoblast): Montagne de Reims
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Francois Seconde
Ročník: Neročníkové
Země výrobce: Francie
Objem: 1,5 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

François Secondé, zakladatel vinařství Champagne François Secondé, si svou první vinici v oblasti Champagne koupil v roce 1972. Od roku 1976 spolu se svou manželkou Anne-Marie vyrábějí šampaňská vína (Champagne) té nejvyšší kvality. Vína z tohoto vinařství získávají ceny na vinařských soutěžích v kategorii Champagne. V dnešní době vinařství Champagne François Secondé obhospodařuje 5,5 ha vinic, z nichž 2/3 jsou osázené vinnou odrůdou Pinot Noir (Rulandské modré) a 1/3 vinnou odrůdou Chardonnay na terroirech Sillery, Mailly-Champagne, Puisieulx a Verzenay. Vína jsou zařazená v jakostní gategorizaci Grand Cru. Stáří jejich vinic je v průměru 40 let.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz