Coeur de Granite La Clape AOC rouge Domaine Trialbe

Kód: 210373-000-075
2021
Neohodnoceno
Značka: Vellas
499 Kč
Vyprodáno

Červené víno vyrobené z odrůdy Syrah a Grenache je robustní víno s aromatickými tóny vyzrálého ovoce a kakaa. Suché víno vhodné ke grilovaným pokrmům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti. Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem. Odrůdová skladba tohoto červeného vína je Syrah a Grenache. Podloží vinic tvoří pískovce a opuky.

Víno zdobí pěkně fialová barva s komplexní dřevitou vůní, s tóny červeného a černého ovoce. Chuť vína je elegantní, působí vyváženě, robustně s vůní zralého ovoce a kakaa.

Víno se hodí k pokrmům z jehněčího masa, grilovanému hovězímu masu, tradičnímu francouzskému guláši Cassoulet, nebo společně se sázenými vejci. 

Víno není třeba archivovat. Ve vaší vinotéce ho můžete nechat po dobu 5 až 10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): La Clape
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz