Château Les Fontenelles, Bergerac AOC blanc

Kód: 110081-000-075
2022
Neohodnoceno
235 Kč –4 %
Láhev bílého vína Château Les Fontenelles, Bergerac AOC blanc
235 Kč –4 % 225 Kč
Vyprodáno
Francouzské víno Château Les Fontenelles je bílé víno z odrůd Sauvignon Blanc, Sémillon a Muscadelle. Toto suché víno má ovocnou texturu s minerální chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Château Les Fontenelles je vyrobené v odrůdovém poměru 50 % Sauvignon Blanc, 40 % Sémillon a 10 % odrůdy Muscadelle. Vinice se nacházejí v apelaci Bergerac ve vinařském regionu Sud Ouest, tedy Jihovýchod. Společnost Dobrá vína spolupracuje s tímto vinařstvím dlouhá léta, za kterých jsme si ověřili každoroční kvalitativní stálost jednotlivých vín.

Toto bílé víno má světlejší žlutou barvu. Vůně skrývá tóny citrusových a bílých květů a přezrálého ovoce. Chuť vína je suchá, s intenzivními tóny vyzrálého manga a grepu. Ovocná textura vína je příjemně doplněna minerální chutí.

Víno můžete servírovat jako aperitiv, nebo společně s mořskými plody, grilovanými rybami nebo drůbežím masem a vyzrálými sýry. Při přípravě pokrmů používejte řapíkatý celer, fenykl a kořenovou petržel.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–14 °C. Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem 550 ml.

  Víno Château Les Fontenelles Sec doporučujeme degustovat v jeho svěžích projevech do tří let jeho mládí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Bergerac
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Muscadelle, Sauvignon Blanc, Sémillon
Producent (výrobce): Château Les Fontenelles
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Les Fontenelles na jihozápadě od Bergeracu v obci Saint Julien d´Eymet je rodinné vinařství v péči vinaře Nicolas Bourdila. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce.

Na 28 hektarech vinic s výjimečným terroirem v Bergeracu pěstují odrůdy bílé révy Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadelle a Chenin Blanc. Většina vinné révy je však modré odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Malbec. Podobnost odrůdové skladby s víny z proslulého Bordeaux není čistě náhodná. Bergerac leží na břehu řeky Dordogne a historicky býval jeho součástí.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz