Champagne 1er Cru Clos Notre Dame Millésime Extra Brut

Kód: 340022-000-075
2013
Neohodnoceno
5 009 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské Champagne víno 1er Cru Clos Notre Dame Millésime Extra Brut je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Jedná se o suché víno mistrovské práce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Champagne 1er Cru Clos Notre Dame Millésime Extra Brut je prvotřídní šampaňské, které bylo vyšlechtěno na barikových sudech a dosahuje vysokého stupně hutnosti s určitou dávkou rafinovanosti. Pro výrobu tohoto šampaňského vína se používají hrozny odrůdy Chardonnay z vinice Clos Notre Dame. Jedná se o ročníkové šampaňské, tudíž hrozny použité k produkci tohoto vína pochází ze sklizně pouze z jednoho ročníku a nebylo vyrobené ze starších ročníkových rezerv, jak tomu bývá v případě produkce klasických bezročníkových cuvée.

Barva tohoto šampaňského je žlutozlatá s lehkými tóny lahvové vyzrálosti. Komplexní aróma a chuť na patře má klasickou jemnou oxidační příchuť. Silná kompotovaná ovocná vůně rychle přechází v sametové jemnosti s dotekem svůdného koření. Hluboká a plná chuť, jejichž součástí je nádech vlašských oříšků a restovaných mandlí, je nevšedním zážitkem pro každého, kdo podlehl kouzlu šumivého moku. Víno má dlouhou a nekončící dochuť, která se i po pár hodinách stále obnovuje na patře.

Víno se dobře snoubí se širokou škálou předkrmů na bázi mořských plodů, paštik, drůbežích a rybích pokrmů. Víno je také možné využít i jako hlavní pilíř oslavy v podobě přípitku nebo dárku.

Ideální teplota pro servis tohoto vína je 8–9 °C. Pro degustaci vína zvolte sklenici na víno Champagne. Francouzské Champagne víno 1er Cru Clos Notre Dame Millésime Extra Brut můžete archivovat 3–5 let.

Champagne_fourny_CFN

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země původu vína: Francie
Oblast: Champagne
Apelace (podoblast): Vertus
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Veuve Fourny Et Fils
Ročník: 2013
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Veuve Fourny et Fils je malé rodinné vinařství ve vesničce Vertus v podregionu Côtes des Blancs. Vertus je druhá nejvetší vesnice z lokalit regionu Champagne, kde koncentrace křídy v půdě je nejmarkantnější. Proto i onen název v překladu „Bílé svahy“. Vinařství Veuve Fourny et Fils maximálně respektuje terroir a sklízí jen dokonale vyzrále hrozny odrůdy Chardonnay a Pinot Noir (Rulandské modré). Vinice ve vesnici Vertus jsou zařazené v kategorizaci Premier Cru.

Vína z tohoto rodinného vinařství jsou velice ceněná. Růžové víno Veuve Fourny & Fils Vertus 1er Cru Brut Rosé dokonce získalo nejvyšší počet bodů v hodnocení Gourmet Traveller.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz