Cabernet, IGP du Val de Loire, Domaine de Haut Bourg

Kód: 210053-018-075
2018
Neohodnoceno
286 Kč
Vyprodáno
Francouzské víno Cabernet Domaine du Haut Bourg je červené víno bohaté vůně vyzrálého ovoce. Toto suché víno má ovocnou texturu, která působí šťavnatě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Cabernet Vin de Pays du Val du Loire z produkce vinařství Domaine du Haut Bourg je vyrobené v odrůdovém poměru 50 % odrůdy Cabernet Sauvignon a 50 % odrůdy Cabernet Franc. Vinařství se nachází v apelaci Muscadet Côtes de Grandlieu ve vinařském regionu Údolí řeky Loiry. Místní půdy jsou zde pískovcové v červeném odstínu v propojení se štěrky a oblázky. Nadmořská výška dosahuje pouhých 15-25 metrů nad mořem. Tento faktor zde tvoří velmi specifické mikroklima, pozitivně ovlivňující místní vinice. Průměrný věk vinic vinařství je 30 let, přičemž některé vinice Muscadetu mají dnes již 70 let.

Víno zdobí sytě tmavá rubínová barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme bohatou vůni vyzrálého červeného ovoce, mezi kterým dominují tóny jahod, třešní a rybízu s jemnými doteky grafitu. Chuť vína je suchá a bohatá na rozpuštěné taniny. Vínu dominuje ovocná textura, která působí šťavnatě.

Toto červené víno se dokonale snoubí s pečeným hovězím masem, grilovaným vepřovým masem, nebo drůbeží, kterou můžete servírovat v jemných smetanových omáčkách, nebo pečenou společně s jablkem, šalotkou a bylinkami.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Červené víno Cabernet Vin de Pays du Val du Loire můžete archivovat 5–8 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): IGP Val de la Loire
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon
Producent (výrobce): Domaine de Haut Bourg
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Domaine de Haut Bourg se nachází v oblasti údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Vína se těší příjemné plnosti, jemnosti a rovnováze.

Veškeré práce na vinici jsou vedené v přísném programu Terra Vitis, tedy v co nevětším souladu s přírodou. Na 40 hektrarech vinic pěstují odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, nebo i méně známe odrůdy, jako jsou Melon de Bourgogne a Grolleau Gris, ze které vyrábějí šumivé víno, vyrobené tradiční sekundární fermentací v láhvi. Toto šumivé víno má krásně sametovou texturu s nádherným a dlouhotrvajícím perlením.

Rodinné vinařství Domaine de Haut Bourg bylo založeno roku 1944 v blízkosti obce Bouaye, v těsné blízkosti jezera Grand Lieu. Místní půdy jsou zde pískovcové v červeném odstínu, v propojení se štěrky a oblázky.

Temperování vína na správnou teplotu vám usnadní klimatizované vinotéky.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz