Corbiéres - víno

6 položek celkem
láhev bílého vína Corbiéres AOC, Tradition blanc -  Château La Bastide
Medaile 2018
289 Kč

Francouzské víno Corbiéres Tradition je bílé víno s hřejivými tóny hroznů a dužnatého ovoce. Toto suché víno plné ovocných chutí má vyvážené kyseliny.

Kód: 110222-018-075
Láhev růžového vína Astrosa, Corbiéres AOC rosé - Château La Bastide
2020
339 Kč

Francouzské víno Astrosa Corbiéres je růžové víno s ovocným buketem doplněným o pikantní tóny koření. Toto suché víno je velmi živé a působí šťavnatě.

Kód: 310012-020-075
Láhev červeného vína Exubérance Vieilles Vignes, Corbiéres AOC - Château La Bastide
Medaile 2017 Doporučujeme
419 Kč

Francouzské víno Vignes Exuberance je červené víno intenzivních tónů ovoce, květin a koření. Toto suché víno je koncentrované a působí uceleně.

Kód: 210193-017-075
Láhev červeného vína L´Optimée, Corbiéres AOC rouge - Château La Bastide
Medaile 2017
519 Kč

Francouzské víno Château La Bastide Corbiéres Cuvée L’Optimeé je červené víno s dlouhou chuťovou perzistencí. Toto suché víno má jemné tóny bobulovitého ovoce.

Kód: 210192-017-075
Láhev bílého vína Eidos, Corbiéres AOC blanc - Château La Bastide
2016 Doporučujeme
745 Kč

Francouzské víno Château La Bastide Eidos je bílé víno tmavě zlaté barvy. Toto suché víno s vůní exotického ovoce a karamelu je koncentrované se stopou dřeva.

Kód: 110216-016-075
Láhev červeného vína Eidos, Corbiéres AOC rouge - Château La Bastide
2017 Doporučujeme
745 Kč

Francouzské víno Eidos je červené víno z vinařství Château La Bastide. Toto suché víno s projevy tónů bobulovitého ovoce, kakaa a lékořice působí ušlechtile.

Kód: 210191-017-075

Corbiéres [Korbjér] je možná méně známou apelací patřící do vinařské oblasti Languedoc Roussillon, ale paradoxně jednou z největších apelací Francie podle úctyhodné rozlohy vinic (13 000 ha). Rozkládá se na jihozápadě země a sahá až ke Středozemnímu moři. Tradice pěstování vína v apelaci Corbiéres je velmi dlouhá a sahá až do období řecké kolonizace podobně jako v Provence. V této oblasti se dodnes dochovaly středověké kláštery a katarské hrady, třeba Carcassonne, kolem kterého jsou právě tyto překrásné vinice z apelace Corbiéres.

Terroire Corbiéres Maritime (přímořská část)s výraznějšími vlivy Středozemního moře se velmi liší od Terroire Corbieres centrales (kopcovitý terén vnitrozemí) jak klimaticky, tak i podložím. V produkci vín převládají červená vína (87%).

Mezi často pěstované odrůdy této apelace pro výrobu červených vín a růžových vín patří Grenache Noir, Syrah, Mourvèdre, Cinsault a jedná se většinou o assemblage (asambláž směs odrůd). Bílých vín se tu produkuje méně, ale některá z nich lze považovat za opravdu vynikající. Oblíbenými odrůdami jsou Grenache Blanc, Vermentino, Bourboulenc, Macabeu, Marsanne a Roussanne.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení