Valencay AOC, Expression, Jean Francois Roy

Kód: 110113-000-075
2019
Neohodnoceno
539 Kč
Skladem (27 ks)

Francouzské víno Valencay Expression je bílé víno z odrůdy Sauvignon Blanc a Chardonnay. Toto suché víno harmonických chutí je dobrým gastronomickým partnerem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Valencay Expression je vyrobené v odrůdovém poměru 80 % odrůdy Sauvignon Blanc a 20 % odrůdy Chardonnay. Vinice se nacházejí v apelaci Valencay ve vinařském regionu Vallée de la Loire, tedy v údolí řeky Loiry.

Víno nese jiskrnou zlatě žlutou barvu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme intenzivní aromatické tóny samotného hroznu. Při vyšších teplotách se následně uvolňují tóny květu akátu a jemné doteky kouře. Toto suché víno působí pružně, je kulatých chutí a od začátku překvapuje svými vůněmi. V příjemné dochuti se také objevují doteky pečených kaštanů.

Víno Valencay Expression dobře harmonizuje společně s mořskými plody, rybími pokrmy připravených v omáčkách a kaštanovou polévkou.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Pro servis vína zvolte větší sklenici s uzavřeným kalichem, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra.

Víno doporučujeme degustovat od druhého roku. Archivovat ho můžete po dobu 4–6let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Valencay
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay, Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Jean Francois Roy
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz