Vacqueyras AOC rouge BIO 2018 Domaine de Verquiére

Kód: 210059-018-075
BIO 2018
Neohodnoceno
525 Kč
Skladem (3 ks)
Francouzské víno Vacqueyras AOC je červené víno s tóny ovoce a jemnou kořenitostí. Toto suché víno je jemné a přesto krásně výrazné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Vacqueyras z Domaine de Verquiéer je vyrobené z odrůd Grenache 70 %, Syrah 20 % a Cinsault 10 %. Vinice se nacházejí v méně známé apelaci Vacqueyras v jižní části vinařské oblasti Valée du Rhône. Podloží vinic Domaine de Verquiérez je jílovitovápencové a kamenité. Sklizeň probíhá ručně a následuje tradiční vinifikace 30-35 dní a z toho 20 % v dubových sudech (400 l). Toto červené víno z Vallé du Rhône je vyrobené v bioprodukci.

Toto červené víno zdobí tmavá granátová barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme ve vůni tóny švestek, višní, čokolády a jemnou kořenitost. Toto červené víno je v chuti okouzlující, jemné až hedvábné a přesto výrazné.

Toto červené víno můžete servírovat s dušeným červeným masem s omáčkou, se zvěřinou, nebo sýry. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto červenému vínu také francouzské venkovské vepřové pâté, nebo francouzskou kančí terinu.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodná sklenice na víno je větší kalich s dostatečně velkou oxidační plochou. Toto francouzské víno můžete dekantovat, nebo ho nechat nadechnout v otevřené láhvi případně ve sklenici na víno.

Toto červené víno z apelace Vacqueyras (Valée du Rhône) z Domaine de Verquiéer si můžete vychutnat již nyní, nebo ho archivovat 5-6 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Vacqueyras
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cinsault, Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Domaine de Verquiére
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz