Sauvignon IGP Val de Loire Domaine de la Foliette

Kód: 110228-000-075
2022 Doporučujeme
Neohodnoceno
239 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Francouzské víno Sauvignon Blanc je bílé víno z oblasti Údolí řeky Loiry. Toto suché víno nese ovocné aroma. Působí svěže, elegantně s rovnováhou kyselin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno z odrůdy Sauvignon Blanc vyrobené v malém vinařství Domaine de la Foliette pochází ze západní části vinařského regionu Loiry, podoblasti Nantes. Víno je vyrobené tradiční burgundskou metodou Sur Lie, tedy zrání mladého vína na kvasných kalech za pravidelného promíchávání.

Barva tohoto bílého vína je zlatě žlutá. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlilo jemným ovocným aroma. Objevují se v něm tóny broskví a manga. Chuť vína je suchá, působí čerstvě a elegantně s příjemnou rovnováhou kyselin.

Víno se dobře snoubí s pokrmy z ryb a mořských korýšů. Můžeme také servírovat k předkrmům z drůbeže nebo rybím terinám a souflé. Na závěr Vašeho menu můžete víno harmonizovat s bohatým světem kozích sýrů typu Brie nebo s vnitřní plísní, které budete servírovat společně s čerstvou křupavou bagetou.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–13 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánového tvaru.

Víno statečně ustojí zrání kolem 3 let. Výrobce jej doporučuje konzumovat mladé ve své dokonalé síle a svěžesti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): IGP Val de la Loire
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Domaine de la Foliette
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Domaine de la Foliette je situováno v údolí řeky Loáry (Vallée de la Loire), uprostřed malebných vinic, v apelaci Muscadet Sèvre et Maine, nedaleko města Nantes. Vinařství vzniklo z nadšení tří vinařů, které dodnes spojuje nevšední zájem o víno, letité vinařské zkušeností a jejich úspěch tkví hlavně v pochopení místního terroiru a využití moderních i tradičních vinařských metod. Jejich vína jsou proto zařazená i na vinné lístky špičkových restaurací. Vína jsou oblíbená pro jejich široké využití v celé gastronomii. Hlavní pěstovanou a nejvíce ceněnou odrůdou je tu Muscadet. K dalším vinným odrůdám tu patří Sauvignon Blanc, Colombard a Melon de Bourgogne. Tvoří z nich, jak klasická bílá vína, tak i šumivá vína a sekty vyrobené tradiční metodou. A to vše v souladu s přírodou a pravidly udržitelného vinařství (Viticulture durable), dokonce vlastní i certifikát Terra Vitis a některá jejich vína jsou vyrobena v bio produkci.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz