Reuilly AOC Mano

Francouzské víno Reuilly Mano je bílé víno z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto suché víno je plné ovocných a bylinných tónů s doteky vanilky a květů akátů. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (či podoblast): Reuilly
Producent (výrobce): Domaine Charpentier
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2018
Objem: 0,75 l
549,00 Kč 453,72 Kč
Skladem
SKU
110190-018-075
POSLEDNÍ KUS
Sto procent odrůdy Sauvignon Blanc, která je, jak už název francouzského bílého vína Mano napovídá, je ručně sklízeno. Hrozny jsou nakvášeny na slupkách, následně za studena lisované. Šlechtění bílého vína probíhá ve velkých sudech z francouzského dubu. Tím je dosažena pomalejší mikro oxidace, než tomu bývá v klasických Barikových sudech.

Barva vína naznačuje precizní práci se dřevem, díky níž je víno tmavší zlatavé barvy a žlutozelené odlesky typické pro Sauvignon jsou potlačeny. Jiskrnost a třpytivost vína je však zachována v plném rozsahu. Na vůni jsme se ve společnosti Dobrá vína shodli. Dominuje jí bílá broskev v kombinaci s nektarinkami. Nemůžeme opominout ani květ černého bezu a hluchavek. Z bylinek se můžete těšit na šalvěj a rozmarýn. Ležení vína v dubovém sudu, přineslo vůni jemný dotek vanilky a lehkou nuanci ušlechtilého dřeva, možná i květu akátu. Chuť je suchá, harmonická, šťavnatá a dobře vyvážená, která má díky vyšší viskozitě plně krémovitou texturu.

Toto bílé víno si říká o komplexní pokrm, mezi kterým bude dominovat marinovaná ryba s bylinkami a kořením. Vhodná kombinace vína bude i s ušlechtilou drůbeží. Tím máme na mysli perličky, kvalitní krůty, nebo bio kuře známého původu. Svalovina masa by měla mít pevnou strukturu, stejně jako Reuilly AOC „MANO“ Sauvignon Blanc. Neopomínáme servírovat tvrdé ušlechtilé sýry, především z kozího mléka, které můžeme propojit s pestem z bazalky a listovými saláty.

Vzhledem ke zrání vína v sudu, můžeme teplotu při servisu držet kolem 12-14 °C. Tohle víno si určitě zaslouží i dekantaci v karafě po dobu 20-30 minut na chladném místě. Vinné sklo vybírejte dostatečně vysoké s velkou plochou pro aeraci, která Vám umožní rozvolnění všech vůní vína.

Pití vína druhým až třetím rokem pro Vás bude příjemná zábava. S klidným srdcem víno můžeme archivovat 8-10 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Reuilly AOC Mano
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.