Pouilly sur Loire AOC

Francouzské víno Pouilly sur Loire je bílé víno z produkce vinařství Patrice Moreux. Toto suché víno s minerálními tóny nese doteky ořechů a mandlí a ovoce. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (či podoblast): Pouilly sur Loire
Producent (výrobce): Patrice Moreux
Odrůda (-y): Chasselas
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l
309,00 Kč 255,37 Kč
Skladem
SKU
110361-019-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Pouilly sur Loire je vyrobené z odrůdy Chasselas, neboli Chrupka bílá. Toto bílé víno je díky použité odrůdě, která je v této lokalitě spíše na ústupu, raritou a právě proto jsme ve společnosti Dobrá vína rádi, že Vám můžeme zprostředkovat výjimečné zážitky.

Víno je světlé, zlatavě žluté. Vůně je příjemná s ovocnými tóny meruňkové marmelády, grepů, sekané rebarbory a z palety bylinek dominují tóny šalvěje. Vůně se dále rozvíjí po odkvetlých růží, jasmínu a heřmánku. V chuti vína nalezneme minerální tóny křemene, ovocné tóny žlutě dužnatého ovoce a náznak hořčiny mandlí a lískových ořechů. Chuť tohoto bílého vína je suchá, s výraznou mineralitou a ovocnou texturou.

Víno se dobře snoubí s pokrmy připravených z dravých ryb a drůbeže. Víno můžeme párovat také se zapečenými těstovinami, nebo grilovanou zeleninou zapečenou s kvalitním sýrem.

Ideální teplota pro servis tohoto krásného bílého vína je 6–8 °C. Vhodná sklenice, ve které budete víno servírovat je tulipánového tvaru s objemem alespoň 600 ml.

Víno doporučujeme konzumovat do čtyř let jeho stáří.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Pouilly sur Loire AOC
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.