Mata´Or Costieres de Nimes AOC rouge Vellas

Kód: 210380-000-075
2022
Neohodnoceno
Značka: Vellas
539 Kč
Skladem (65 ks)

Červené víno z odrůdy Syrah a Grenache je robustní víno s dokonale vyzrálými taniny, které celkově působí velmi sametově s aromatickými tóny černého ovoce a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti. Toto víno bylo vyrobené z odrůdy Syrah a Grenache. Podloží vinic je tvořené malými válcovými oblázky. Díky vysokým denním teplotám se hrozny sbírají v noci.

Víno zdobí tmavá, intenzivní barva. Ve vůni cítíme zralé černé ovoce, především černý rybíz, ale i jemné doteky koření. Na patře je víno bohaté, silné, živé a s dokonale vyzrálými tříslovinami, které dodávají tomuto suchému vínu hedvábný pocit v jeho závěru.

Červené víno se dokonale snoubí s pokrmy z červeného masa, vyzrálým sýrům a středomořskému tapas.

Ideální teplota pro servis vína je 17-18 °C. Víno degustujte ve sklenici na červené víno s širokou oxidační plochou, pro jeho dokonalé provzdušnění, které zajistí rozvolnění celého aromatického spektra.

Víno můžete archivovat po dobu 5 - 10 let ve vaší domácí vinotéce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Costieres de Nimes
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz