Malepére AOC Lassalle Fut de chene Anne de Joyeuse

Kód: 210012-000-075
2021 Doporučujeme
Neohodnoceno
329 Kč
Skladem (25 ks)
Francouzské víno Lassalle Fût de chêne je červené víno pevné struktury a bohatou chutí. Toto suché víno si oblíbíte i gastronomii, k párování s pokrmy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Lassalle Fût de chêne je vyrobeno z odrůd Merlot, Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon. Víno zrálo 1 rok v barikovém sudu.

Jeho tmavá granátová barva a tóny zralých červených plodů se v ústech projevují v bohatosti chutí i v pěkné struktuře.

Červené víno Lassalle Fût de chêne se skvěle hodí k červenému masu a zvěřině. Ve společnosti Dobrá vína ho doporučujeme i k nejznámějšímu jídlu z tohoto regionu, což je Cassoulet de Castelnaudry (kachní confit s bílými fazolemi).

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16°C. Vhodnou sklenicí na víno je velký kalich s velkou oxidační plochou. Víno doporučujeme degustovat již po 2 letech od sklizně hroznů.

Víno můžete vzhledem ke zrání v barikovém sudu uchovávat ve Vašem sklepě po dobu dalších 5 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Malepère
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz