Grüner Veltliner Premium, Haindl Erlacher

Kód: 150005-019-075
2019
Neohodnoceno
666 Kč
Skladem (7 ks)
Rakouské víno Grüner Veltliner Premium je bílé víno rafinovaných chutí. Toto suché víno si zamilujete díky jeho ovocnosti, kořenitosti a mineralitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Grüner Veltliner Premium od vinařství Erlacher-Haindl je Veltlínské zelené, což nejtypičtější vinná odrůda ve Weinviertelu (vinařská oblast severně od Vídně v Dolnorakousku). Označení Premium znamená nejvyšší produktovou řadu. Hrozny pocházejí z vinice Stixenkreuter ve Wolkersdorfu v rakouském Weinviertelu. Keře vinné révy vinné jsou tu staré více než 65 let a podloží tvoří písčitá sprašová půda. Podnebí je zde kontinentální s mírnými panonskými vlivy, chladné noci, které tvoří svěžest a ovocnost místních vín. Po maceraci a jemném lisovaní následuje pomalá fermentace ve velkých dřevěných sudech a pak několik měsíců na jemných ušlechtilých kvasných kalech ve velkých dubových sudech (1000 l).

Barva tohoto bílého vína je zářivě žlutá, ve vůni lze rozeznat čerstvé ovoce, kouřové a kořeněné tóny. Chuť je plná, bohatá, intenzivní, vyvážená s dokonalou strukturou. Jedná se o rakouské bílé víno s velmi slibnou budoucností. Mineralita tohoto bílého vína se projevuje jemně zauzenou chutí, která se do vína dostává díky mohutnému kořenovému systému starých vinic. Toto prémiové bílé víno z vinařství Erlacher-Haindl rozhodně zanechá velký dojem.

Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) je ideálním vínem k pokrmům z pečených ryb a drůbeže se smetanovými omáčkami, ke gratinovaným bramborám a těstovinám a k vyzrálejším sýrům. Ve společnosti Dobrá vína bychom doporučili toto bílé víno i k terině z uzeného pstruha nebo ke králičímu pâté.

Ideální teplota pro servis tohoto rakouského bílého vína je 10 - 12 °C. Vhodnou sklenici na víno je větší kalich na bílá vína.

Toto Veltlínské zelené Premium z vinařství Erlacher-Haindl lze konzumovat již nyní, ale můžete ho i archivovat 6– 8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Rakousko
Oblast: Niederösterreich
Apelace (podoblast): Weinviertel
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grüner Veltliner (Veltlínské zelené)
Producent (výrobce): Haindl Erlacher
Ročník: 2019
Země výrobce: Rakousko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Romana a Walter Erlacherovi v roce 2004 převzali rodinné vinařství ve Wolkersdorfu ve Weinviertelu kde vyrábějí vína s velkým respektem k přírodě. Hrozny vinné révy pocházejí výhradně z jejich vlastních vinic. Ve viničních tratích Stixenkreuter, Kühbühel, Hofweingärten a Ochsleitn pěstují různé odrůdy, ale mezi hlavní odrůdou je Grüner Veltliner (Veltlínské zelené). S velkou péči tvoří vína s výrazem, která zanechávají velký dojem.

Romana Haindl Erlacher je velmi úspěšnou „pěstitelkou vína“. Po vinařské škole, následovaly stáže doma i v zahraničí. Romana se věnuje práci na vinici, ochutnávkám, správě vinařství a prodeji. Sklep a zpracování vína má naopak pod taktovkou Walter. Je vystudovaným potravinářským biotechnologem. Nadšení pro víno a vinohrad už získali i jejich děti.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz