Côtes de Provence AOC rouge, Patrice Moreux

Kód: 210292-000-075
2015
Neohodnoceno
270 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Francouzské víno Côtes de Provence je červené víno plné ovocné vůně s doteky koření a lesa. Toto suché víno má pevné taniny, působí dynamicky s dlouhou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na krásně prosluněných strání Provence, pro tohle červené víno pěstují dvě odrůdy, ve složení 70 % odrůdy Syrah a 30 % odrůdy Grenache Noir. Hrozny jsou sklízeny v brzkých ranních hodinách, aby si udržely co nejvíce aromatické složky díky nízkým teplotám. Ty pak procházejí přísnou selekcí.

Barva tohoto červeného vína, nám ve společnosti Dobrá vína, připomíná tmavý rubín. Na první pohled, je barva vína velmi živá. Vůně je příjemná, hodně po ovoci, především švestkách. Ve vínu můžeme objevit i vůni kompotované ovoce. Oblast Provence, vínu přinesla divoké tóny jalovce, jehličí, kůry, možná i jehliček cypřiše. Chuť je suchá, plná černě bobulovitého lesního ovoce. Zároveň je chuť vína lehce džemovitá. Pevné taniny jdou ruku v ruce s pěknou kyselinou. Víno je dynamické, s jemnými tóny koření.

Zvěřina a pečená tmavá masa budou skvělou volbou pro párování s tímto červeným vínem. Přibližme se do lokality Provence a servírujme víno s pečenými paprikami na olivovém oleji s rozmarýnem a dušeným jehněčím masem. Jestliže zařadíte na Vaše menu sýry, vybírejte ty více ušlechtilé.

Ideální teplota vína pro servis je v rozmezí 16–18 °C. Dejte vínu možnost se dobře projevit. To docílíte ve vinné sklenici o objemu 550 ml. Půl hodiny před servisem doporučujeme víno otevřít, aby mělo čas se nadýchnout.

Víno můžeme archivovat 6–8 let. Jeho komunikační schopnosti budou připraveny i mnohem dříve. Můžeme tedy servírovat od 3 roku po sklizni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Provence
Apelace (podoblast): Côtes de Provence
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Patrice Moreux
Ročník: 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Côtes de Provence AOC rouge, Patrice Moreux

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz