Château Grand Blaquiere rouge Saint Guilhem le Désert IGP 1ere Reserve Les Silex Fumes

Kód: 210371-000-075
2022 0,75 l
Neohodnoceno
Značka: Vellas
529 Kč
Skladem (13 ks)

Francouzské víno z produkce Nicolase Vellase je vyrobené z odrůdy Syrah a Cinsault. Suché víno působí šťavnatě, s jemnými a hedvábnými taniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinice Château Grand Blaquière, které se nacházejí v Saint-Jean-de-la-Blaquière, právě prochází organickou proměnou. Vína jsou tedy vyráběna v ekologickém režimu a čekají na certifikaci BIO. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 300m, s orientací na plošiny Larzac. Půdy jsou bohaté na břidlici. V tomto terroiru převládají chladné teploty, které vínu přináší ovocný a svěží projev prolnutý s příjemnou mineralitou.

Víno zdobí fialová barva s tmavými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme vůně čerstvých červených bobulí a černého rybízu. Chuť vína je suchá, celkové působí šťavnatě s jemnými a hedvábnými taniny.

Toto červené víno doporučujeme servírovat s grilovaným světlým masem, výběrovými uzeninami, nebo vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16 °C. Víno podávejte ve sklenici na červené víno se širokou oxidační plochou. Víno po krátkém nadýchnutí rozvolní své krásné aroma a projeví se ve své celé kráse.

Víno můžete archivovat 5 až 8 let ve své domácí vinotéce

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Saint Guilhem le Désert
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cinsault, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz