Château Grand Blaquiere Saint Guilhem le Désert IGP 1ere Reserve Les Silex Fumes blanc

Kód: 110336-000-075
2022 0,75 l
Neohodnoceno
Značka: Vellas
529 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské víno vyrobené z odrůdy Vermentino a Clairette je bílé víno s příjemnou mineralitou a vůní po čerstvém ovoci. Suché víno je svěží a příjemně aromatické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinice Château Grand Blaquière, které se nacházejí v Saint-Jean-de-la-Blaquière, právě prochází organickou proměnou. Vína jsou tedy vyráběna v ekologickém režimu a čekají na certifikaci BIO. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 300m, s orientací na plošiny Larzac. Půdy jsou bohaté na břidlici. V tomto terroiru převládají chladné teploty, které vínu přináší ovocný a svěží projev prolnutý s příjemnou mineralitou.

Víno zdobí světlá barva se zelenými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme vůni čerstvého ovoce s jemnými tóny zeleného jablka, Víno je bohaté na mineralitu a  chuť je svěží a dokonale aromatická.

Bílé víno se dobře páruje s mořskými plody, nebo s grilovanými rybami a vyzrálými sýry.

Toto francouzské víno servírujte při teplotě 6 - 7 °C ve sklenici na víno s širší oxidační plochou. Jen tak se víno dokonale otevře a projeví se v celé své kráse.

Víno není třeba archivovat, nicméně můžete ho nechat ve své domácí vinotéce po dobu 3 let.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Saint Guilhem le Désert
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Vermentino, Clairette
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz