Charmes Chambertin Grand Cru

Francouzské víno Charmes Chambertin Grand Cru je červené víno s vůní bobulovitého ovoce, povidel a koření. Toto suché víno je robustní a plné vyzrálých tanin. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Charmes Chambertin
Producent (výrobce): Domaine Huguenot
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2018
Objem: 0,75 l
3 359,00 Kč 2 776,03 Kč
Skladem
SKU
210024-018-075
POSLEDNÍ KUS
Červené francouzské víno Charmes Chambertin Grand Cru pochází ze stejnojmenného pozemku apelace Gevrey Chambertin. Vinná réva v tomto konkrétním případě dosahuje stáří 40 let. Víno je vyrobené z odrůdy Pinot noir, neboli Rulandské modré. Ve společnosti Dobrá vína jsme se shodli, že je až neuvěřitelné, jakou mají hrozny schopnost přenést informaci o podloží půdy na vinicích i původu apelace.

Barva tohoto červeného vína je tmavší, díky malému hektarovému výnosu hroznů. Vůně má nádherný projev sušených borůvek, ostružin, povidel i koření, které postupem času přecházejí v tóny třešní a lékořice. Chuť vína je suchá, robustní, plná vyzrálých tříslovin a vyvážených kyselin.

S tímto červeným vínem se dobře párují typické francouzské pokrmy. Jsou jimi hovězí a kohout na víně. Používejte hodně kořenové zeleniny a šalotky.

Víno podávejte temperované na 16–18 °C. Teplota při dekantování vína ještě trochu stoupne. Vinné sklo pro degustování tohoto burgundského vína, vybírejte s dostatečně velkou oxidační plochou, velkým objemem pro uchování uvolněného aroma s uzavřenějším kalichem.

Toto červené víno doporučujeme konzumovat od 4. roku jeho stáří. V případě, že se rozhodnete nechat víno uležet, nemusíte se bát ho archivovat po dobu 15–20 let ve Vašem sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Charmes Chambertin Grand Cru
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.