Chardonnay Coteaux Bourguignons AOC Domaine de Chaude Ecuelle

Kód: 110042-000-075
2022
Neohodnoceno
369 Kč
Skladem (28 ks)

Chardonnay, Coteaux Bourguignons je bílé víno z Burgundska. Toto suché víno má ovocnou chuť s jemnými doteky minerálních tónů a máslovou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno Chardonnay, Coteaux Bourguignons z malého vinařství Domaine de Chaude Ecuelle je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Vinice se nacházejí v apelaci Coteaux Bourguignons v Burgundsku. Věk vinné révy přesahuje 30 let a je pěstovaná na jílovitě vápencovém podloží. Ve společnosti Dobrá vína jsme si zamilovali chuťové porovnávání vín z jednotlivých apelací této oblasti.

Barva tohoto Chablis je světle žlutá se zelenkavými odlesky. Vůně je ovocná, s převládajícími tóny zelených jablek, doprovázená jemnými doteky drceného kamene a působí harmonicky. Chuť tohoto vína je suchá, víno působí čerstvě a dokonale vyjadřuje jemnost odrůdy Chardonnay. Mírně máslová chuť se objevuje v dochuti vína.

Víno se dobře snoubí s mořskými plody, ústřicemi a rybím masem. Při přípravě pokrmů používejte výrazné čerstvé byliny, černý pepř a limetkovou šťávu. Víno také harmonizuje s domácími těstovinovými pokrmy, nebo s jemnými a čerstvými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Vhodnou sklenicí je velký burgundský kalich s plochým dnem a minimálním objemem 650 ml. Víno doporučujeme degustovat od druhého roku sklizně hroznů.

Víno není určené k dlouhodobé archivaci, nicméně ho můžete nechat ve Vašem sklepě 2–4 roky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Coteaux Bourguignons
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Domaine de Chaude Ecuelle
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine de Chaude Ecuelle je malé francouzské vinařství ve velmi prestižním regionu Chablis. Vína z Chablis patří mezi nejznámější bílá vína na světě. Vyrábí se výhradně z oblíbené odrůdy Chardonnay a vyznačují se velmi minerálním charakterem a čistým projevem odrůdy Chardonnay, pro který jsou vyhledávaná mnohými milovníky dobrých vín. Vinice Chablis se nacházejí v Burgundsku, asi 200 km jižně od Paříže

Domaine de Chaude Ecuelle vyrábí bílá vína s respektem k přírodě, tradičními postupy pěstování révy i výrobními postupy, které dědí z generace na generaci. Proto jsou vína krásně plná a dokonale odrážejí tamní terroir. Půdy na vinicích obsahují mnoho fosilií, včetně několika malých ústřic, které svědčí o dávné přítomnosti slané vody. To bezpochyby vysvětluje, proč tamním terroirům dodávají vína Chablis minerální jódový charakter, který je tak vhodný pro doprovod mořských plodů nebo ryb.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz