Camas Pinot Noir IGP Pays d'Oc Anne de Joyeuse

Kód: 210424-000-000
2022 Doprodej
Neohodnoceno
244 Kč –14 %
Camas pinot noir rouge
244 Kč –14 % 209 Kč
Skladem (13 ks)

 Francouzské víno Pinot noir nese třešňově červenou barvu. Ve vínu cítíme tóny třešní, brandy a vyzrálého červeného ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Pinot noir z francouzského vinařského družstva Anne de Joyeuse je vyrobené z hroznů odrůdy Rulandské modré, pěstované na malých vinicích jižní Francie, konkrétně na okraji oblasti Aude, na jílových a vápencových půdách, a těží z široké sféry teplot s chladným klimatickým vlivem z Pyrenejí. Vinice jsou obhospodařovány s respektem k přírodě.

Pinot noir nese třešňově červenou barvu. Ve vínu cítíme tóny třešní, brandy a vyzrálého červeného ovoce.

Víno se dokonale snoubí s jehněčím na česneku.

 

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz