Bressol Côtes du Roussillon Villages AOC BIO Domaine Singla

Kód: 210111-000-075
BIO 2019
Neohodnoceno
800 Kč
Skladem (22 ks)
Francouzské víno Bressol Domaine Singla je červené víno z prosluněného regionu Languedoc Roussillon. Toto suché víno s příjemnou mineralitou má plnou texturu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Bressol pochází z malého vinařství Domaine Singla v jižní Francii kousek od Pyrenejí. Toto červené víno je vyrobené z odrůdy Grenach Noir v apelaci Côtes du Roussillon-Villages. Většina prací se na vinici provádí v noci, kdy tam nepanují tak extrémně vysoké teploty. Celková produkce vinařství je v Bio režimu. Ve společnosti Dobrá vína jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout širokou škálu Bio vín.

Barva je tmavě rubínová s fialovými až inkoustovými odlesky. Vůně je robustní, hřejivá s tóny třešní, višní v čokoládě, i kvalitního rumu. Díky zrání vína v dubových sudech se objevují i jemné doteky mandlí. Chuť je velmi plná, rozložená do několika vrstev, které působí velmi harmonicky. Chutě koření jsou zastoupeny badyánem, skořicí a lékořicí. Bylinná vrstva nabízí jemné tóny máty. Ovocnou složku zastupují tóny marmelády a celé je to podpořené příjemnou mineralitou. Víno je suché, s plnou texturou díky nízkému výnosu hroznů. 

Vhodnými pokrmy pro párování s tímto vínem jsou dezerty postavené na základě tmavé čokolády. Vybírejte velmi kvalitní čokoládu v jakostní kategorii 1er Cru, která Vám umožní porovnávat jednotlivé plantáže, které se velmi výrazně liší ve své chuti.

Vhodná teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–17 °C. Pře servírováním víno nechte minimálně hodinou nadechnout v otevřené láhvi. Víno servírujte v široké sklenici s dostatečným prostorem pro oxidaci a uzavřenějším kalichem, který udrží komplexní aromatickou složku ve Vaší sklenici.

Víno je schopné díky své koncentraci nabídnout všechny chuťové vrstvy již druhým rokem od sklizně hroznů. My ve společnosti Dobrá vína si rádi počkáme na chuťový projev desátým rokem jeho stáří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Côtes du Roussillon
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir
Producent (výrobce): Domaine Singla
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Bressol, Côtes du Roussillon AOC BIO, Domaine Singla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Singla je rodinné vinařství, které se těší ze své historie již od roku 1760. Vinice se nacházejí nedaleko španělských hranic v oblasti Languedoc Roussillon. Domaine Singla disponuje 50 hektary vinic. Zajímavostí je nízká výtěžnost, pouhých 20 hektolitrů na hektar. Proto jsou jejich vína velmi koncentrovaná, plná a bohatá v chuti s nádherným ovocným aroma.

Červená vína jsou zařazena do věhlasné apelace Côtes du Roussillon a Côtes du Roussillon Villages a pochází z certifikované produkce AB (Agriculture Biologique - Ekologické zemědělství). Majitel a vinař Laurent des Besombes, přešel k pěstování hroznů a obecně k vedení vinic v symbióze s přírodou již dávno před certifikaci, kterou získal v roce 2006.

Domaine Singla vyrábí červená vína nejčastěji z odrůdy Syrah, Grenache Noir a Carignan. Pro výrobu bílého vína pak Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz