Beaume de Venise AOC Félibrige Domaine Cassan

Kód: 210272-016-075
2016
Neohodnoceno
639 Kč
Skladem (25 ks)

Francouzské víno Beaumes de Venise Félibrige Domaine Cassan je červené víno intenzivního buketu. Toto suché víno má plné šťavnaté tělo s kamenitou texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Beaumes de Venise Félibrige Domaine Cassan je vyrobené v odrůdové skladbě 50 % odrůdy Grenache Noir a 50 % odrůdy Syrah. Sklizně probíhají výhradně ručně, aby byla zachována co nejvyšší kvalita hroznů. Macerace a nakvášení hroznů trvá od 12 do 25 dní dle charakteru ročníku. Poté je víno šlechtěno v dubových sudech po dobu 18 měsíců.

Víno zdobí tmavě rubínová barva s tmavě granátovými odlesky. Vůně nás ve společnosti Dobrá vína nadchla svojí intenzitou. Vůně je komplexní a harmonická připomínající tmavé lesní ovoce. Chuť vína je suchá, šťavnatá s jemnou dávkou animálnosti projevující se tóny ušlechtilé kůže, kávových bobů a tabáku. Příjemnou nuancí je projev kamenité textury, která je přímým projevem starých vinic na skalním masivu Montmirail.

Toto červené Víno se dobře snoubí se zvěřinovými pokrmy, pečeným ušlechtilým hovězím masem a různými steaky v úpravě na grilu. Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 17–19 °C.

Vhodnou sklenicí je vysoký kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Červené víno Beaumes de Venise Félibrige Domaine Cassan můžete uložit ve Vašem sklepě až 8 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Beaumes de Venise
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Cassan
Ročník: 2016
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine de Cassan je rodinné francouzské vinařství, které se nachází v samém srdci Dentelles de Montmirail v blízkosti Mont-Ventoux. Vinice patří do jižní části francouzské vinařské oblasti Vallée du Rhône konkrétně do apelace Beaumes de Venise, nebo Côtes du Rhône. Vinařství Domaine de Cassan založil Paul Croset a v dnešní době vinařství vedou jeho synové. Podloží jejich vinic je hlinito-vápenité a celková rozloha je 19 ha. 65% vinic je osázeno odrůdou Grenache, 20% Syrah, 10% Mourvèdre a 5% Cinsault. Jedná se o velmi horké provensálské klima, které v kombinaci s vápenitým podložím dává vínům z Domaine de Cassan velmi unikátní aromatiku.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz