Pinot Noir Tradition Alsace AOC Domaine Maurice Schoech

Kód: 210393-000-075
2020 Doporučujeme
1 hodnocení
547 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno z odrůdy Rulandské modré je červené suché víno z rodinného alsaského vinařství Domaine Maurice Schoech

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od roku 1650 je vinařství Domaine Maurice Schoech předáváno z rukou otců do rukou svých synů. V této tradici se pokračuje dodnes. Vinařství se nachází v srdci alsaské vinice v Ammerschwihru a Léon Schoech obhospodařuje své vinice v ekologickém režimu. Největší pozornost je celoročně věnována práci na vinici. Neustále vynakládají nemalé úsilí v těžko dostupném terénu k ruční sklizni a kontrole révy. Nižší výnos pak přináší vyšší koncentraci chuti v každé láhvi vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Maurice Schoech
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Domaine Schoech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Maurice Schoech se nachází v obci Ammerschwihr a již od roku 2014 funguje v rámci své produkce s certifikací biologického zemědělství. Toto vinařství se těší dlouhé historii po dobu již mnoha generací, a to od roku 1650. Celková rozloha vinic činí 12,5ha. Výsadba odrůd je typická pro místní podloží, která dávají vína jak suchá, tak i polosuchá a sladká. Letité zkušenosti vyzdvihly výraz vín a umocnily projev minerality často popisovaný termínem „terroir“ jejž vytvoříl a zavdal místním vínům velmi osobitý výraz.

Největší pozornost je celoročně věnována práci na vinici. Neustále vynakládají nemalé úsilí v těžko dostupném terénu k ruční sklizni a kontrole révy. Nižší výnos pak přináší vyšší koncentraci chuti v každé láhvi vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz