Beaujolais Villages AOC 3l

Francouzské víno Beaujolais Villages z vinařství Nugues je červené víno vyrobené z odrůdy Gamay. Toto suché víno má nižší taniny s dlouhou chuťovou perzistenci. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Beaujolais
Apelace (či podoblast): Beaujolais Villages
Producent (výrobce): Domaine des Nugues
Odrůda (-y): Gamay
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2011
Objem: 3 l
2 795,00 Kč 2 309,92 Kč
Skladem
SKU
210095-011-300
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Beaujolais Villages [božolé viláž] v jeroboam láhvi, tedy o objemu 3 l je vhodná pro větší degustace, nebo jako krásný dárek. Víno je vyrobené z odrůdy Gamay. Stáří vinic se pohybuje kolem 45 let a nachází se v burgundské apelaci Beaujolais. Společnost Dobrá vína s tímto rodinným vinařství Domaine des Nugues spolupracuje dlouhá léta a vytvořili jsme si až přátelský vztah.

Barva tohoto vína je světlejšího rubínu. Vůně je nádherně květnatá, s tóny červeně bobulovitého ovoce. Chuť vína je suchá, s nižšími taniny a lehkým dotykem koření. Víno je lehké, elegantní a přitom velmi koncentrované s dlouhou chuťovou perzistencí.

Beaujolais Villages se náramně hodí k pokrmům z pernaté zvěřiny, nebo pomalu pečenému jehněčímu masu na bylinkách s červeným vínem. Také ho můžeme servírovat společně s terinami a ušlechtilými uzeninami.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 12–14 °C. Pro degustaci vína zvolte uzavřený kalich s objemem 450 ml.

V případě, že se rozhodnete toto červené víno dlouhodobě archivovat, uskladněte ho do tmavého chladného prostoru kolem 10 °C až do 20 let jeho stáří.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Beaujolais Villages AOC 3l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.