Assemblage des Pinots Alsace AOC Terroir de Roche Domaine Maison Moritz Prado

Kód: 110377-000-075
Tip 2021
Neohodnoceno
575 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské víno vyrobené z odrůd Pinot Blanc, Pinot Noir a Pinot Gris je nefiltrované autentické víno bez přidané síry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"

 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou. Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.

Víno zdobí mírně zlatožlutá barva se zelenými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme květinové vůně s tóny dužnatého ovoce, především švestek a meruněk. Příjemná kyselinka na patře umocňuje ovocný projev vína. Do vína není přidávaná síra, ani se před samotným lahvováním nefiltruje. Jemně zakalené víno je tedy naprosto v pořádku.

Víno je vyrobené v odrůdovém poměru 30 % Pinot Blanc a 30 % Pinot Noir (v Blanc de Noir) a 40 % Pinot Gris. 

Zbytkové cukry0,8 gr/L

Toto víno není určené k archivaci. Užijte si jeho živou chuť maximálně do 5 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Blanc (Rulandské bílé), Pinot Gris (Rulandské šedé), Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Maison Moritz Prado
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Domaine Moritz Prado

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou.

Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz