Angeline, Touraine AOC rouge 2014, Domaine des Corbillieres

Kód: 210446-014-075
2014
Neohodnoceno
346 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Angeline rouge, Touraine je červené víno příjemného ovocného charakteru. Toto suché víno je velmi přitažlivé s jemně pikantní dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzské víno Angeline rouge, Touraine z rodinného vinařství Domaine des Corbillieres je vyrobené z odrůdy Malbec a Cabernet Sauvignon. Rodina Barbou pěstuje vinnou révu na 25 hektarech v Oisly, které se nachází v oblasti Údolí řeky Loiry. Půda má zde vysoký podíl pazourku, tedy křemene. Vinná réva dosahuje stáří 30 až 40 let a je obhospodařována v bio režimu.

Víno má tmavě červenou barvu, která přechází až v odstíny černé. Ve společnosti Dobrá vína cítíme vůni dobře vyzrálého lesního ovoce, které se dokonale prolíná s vůní dřeva a kůže. Toto suché víno je jemné a velmi přitažlivé, s ušlechtilými tóny, pevnými taniny a pikantní vytrvalou dochutí.

Víno Angeline Touraine dokonale harmonizuje s komplexními pokrmy připravenými ze zvěřiny. Víno se také snoubí s ušlechtilými dobře vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro degustaci vína zvolte větší vinnou sklenici s dostatečnou oxidační plochou, která umožní provzdušnění vína a tím uvolnění jeho krásného aromatického spektra. Kalich sklenice by měl mít uzavřený tvar. Víno před samotnou degustací doporučujeme dekantovat v karafě.

Víno se začíná pomalu otevírat již druhým rokem. Pokud se víno rozhodnete degustovat v jeho plné a otevřené formě, můžete využít jeho potenciál k archivaci, mezi 5–7 roky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Touraine
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Malbec
Producent (výrobce): Domaine des Corbillières
Ročník: 2014
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz