Les Pucelles Saint Guilhem le Désert IGP rouge BIO Vellas

Kód: 210375-000-075
BIO 2019
Neohodnoceno
Značka: Vellas
479 Kč
Skladem (48 ks)

Francouzské víno je vyrobené z odrůdy Merlot a Marselan v produkci Nicolase Vellase. Suché víno s jemnými taniny a příjemným ovocem na patře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno pochází z domény Mas de Louis, která se nachází ve městě Lunel-Viel v Languedocu, na svazích z oblázků a naplavenin. Vinařství je součástí rodiny Nicolase Vellase. Vinice těží z jihovýchodní expozice, kde se také vyrábějí odrůdová vína apelačně zařazená jako AOP Languedoc. Vína jsou pěstovaná v ekologickém zemědělství.

Víno zdobí třešňově červená barva s hlubokými rubínovými odlesky. Jeho aroma vydává silné tóny zralého červeného ovoce, divokého černého rybízu a jemných tónů koření. Ve společnosti Dobrá vína obdivujeme elegantní chuť s projevem ovoce, džemu, ostružin a koření. Dlouhý sametový závěr doprovází jemné taniny.

Víno servírujte společně s grilovaným masem, vejci se slaninou, milánskými špagetami, nebo chuťově výraznými sýry.

Ideální teplota pro servis je 16°C. Pro vyniknutí aromatického spektra nechte víno chvíli nadechnout a popíjejte ze sklenice na červené víno se širokou oxidační plochou.

Víno můžete archivovat 5 až 10 let ve vaší domácí vinotéce

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Saint Guilhem le Désert
Odrůda (-y): Merlot, Marselan
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz