Amarone della Valpolicella Classico DOC, Le Pergolette

Kód: 220010-019-075
Novinka 2019
Neohodnoceno
Značka: Le Pergolette
939 Kč
Skladem (36 ks)
Italské víno Amarone della Valpolicella classico je vyrobené tradiční metodou, kdy se nejprve hrozny suší a následně kvasí na kalech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené italské víno Amarone della Valpolicella classico z italského vinařství Le Pergolette je vyrobené z odrůd Corvina, Corvinone a Rondinella. Vinice se nacházejí v italském regionu Veneto, na kopcích vulkanického původu, kde v podloží je obsažen vápenec a jíly s čedičem. Jedná se o hrozny, které jsou sklízeny v druhé polovině října. Poté se převezou do moderních hal, kde podle zákona musí hrozny pro výrobu Amarone prosychat minimálně 90 dní. Po tu dobu je v halách vytvářen jemný průvan pomocí velkých vrtulí. Toto velmi zajímavé italské víno pak pomalu kvasí na jemných ušlechtilých kalech. Následuje dlouhé zrání ve velkých dřevěných sudech.

Barva tohoto červeného vína je intenzivní červená s granátovými odlesky. Ve vůni lze snadno rozeznat sušeného ovoce a černý rybíz. Chuť tohoto italského vína je suchá, plná se skvělou strukturou a celkově působí až robustně. Po dekantování v karafě se víno příjemně zvláční. Víno má 15 % objemu alkoholu.

Ve společnosti Dobrá vína klademe veliký důraz na pokrmy, které servírujeme v doprovodu degustovaných vín. Amarone doporučujeme podávat s hovězím, nebo srnčím masem, které bude připravené na základu z kořenové zeleniny. Sladkost pokrmů můžeme podpořit karamelizovanou šalotkou, marmeládou přidanou do základu, nebo omáčkou z pečených paprik. Z naší nabídky delikates bychom k tomuto vínu doporučili srnčí terinu.

Servis vína doporučujeme v rozmezí 16–18 °C. Sklenici na toto víno vybírejte z těch největších, co doma máte. Velké víno potřebuje velkou sklenici.

Červené víno Amarone Valpolicella classico z italského vinařství Le Pergolette si užijete i po 6 letech zrání ve sklepě. Vhodná archivace vína je až 15–20 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Veneto
Apelace (podoblast): Amarone della Valpolicella
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Producent (výrobce): Le Pergolette
Ročník: 2019
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Název italského vinařství Le Pergolette pochází z názvu tradičního zemědělského systému pěstování vinné révy v oblasti Valpolicella. Vinná réva se vede na pergole, tedy listnatá koruna chrání hrozny před nadměrným slunečním zářením, zatímco výška kmene chrání před možnými škodami způsobenými mrazem a vlhkostí.

 Jedinečnost špičkového vína Valpolicella Amarone pochází z tradiční techniky Appassiment, neboli sušení. Nejlepší hrozny, pečlivě vybrané a ručně sklizené, se pokládají na tradiční Arele (mřížovinu z bahenního rákosu) k odpočinku v takzvaném fruttai. Toto přirozené sušení trvá tři měsíce a během této fáze, která je nesmírně důležitá, hrozny ztratí 30 až 50 % své hmotnosti. Tím se v bobulích zkoncentruje tak výrazné a nezaměnitelné aroma.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz