Le Pergolette

Název italského vinařství Le Pergolette pochází z názvu tradičního zemědělského systému pěstování vinné révy v oblasti Valpolicella. Vinná réva se vede na pergole, tedy listnatá koruna chrání hrozny před nadměrným slunečním zářením, zatímco výška kmene chrání před možnými škodami způsobenými mrazem a vlhkostí.

 Jedinečnost špičkového vína Valpolicella Amarone pochází z tradiční techniky Appassiment, neboli sušení. Nejlepší hrozny, pečlivě vybrané a ručně sklizené, se pokládají na tradiční Arele (mřížovinu z bahenního rákosu) k odpočinku v takzvaném fruttai. Toto přirozené sušení trvá tři měsíce a během této fáze, která je nesmírně důležitá, hrozny ztratí 30 až 50 % své hmotnosti. Tím se v bobulích zkoncentruje tak výrazné a nezaměnitelné aroma.

2 položek celkem
Valpolicella Ripasso Classico DOC, Le Pergole
Novinka 2020
399 Kč

Italské víno Ripasso della Valpolicella classico se fermentuje na kvasném základu po víně Amarone della Valpolicella. Suché komplexní víno.

Kód: 220011-020-075
Láhev červeného vína Amarone della Valpolicella Classico DOC, Le Pergole
Novinka 2019
939 Kč

Italské víno Amarone della Valpolicella classico je vyrobené tradiční metodou, kdy se nejprve hrozny suší a následně kvasí na kalech.

Kód: 220010-019-075

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz