Abymes Vieilles vignes, Vin de Savoie AOC, Pascal Perceval

Kód: 110193-020-075
2020
Neohodnoceno
399 Kč
Skladem (10 ks)
Francouzské víno Château la Gentilhommiere Abymes Savoie je bílé víno s vůní žlutě dužnatého ovoce a bílých květů. Toto suché víno je kompaktní a harmonické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Savojsko je známé svojí autochtonní odrůdou vinné révy jeménem Jacquére. Právě tato odrůda je stoprocentně zastoupená v této jedinečné láhvi bílého francouzského vína. Společnost Dobrá vína, se rozhodla, zařadit vína vinaře Pascala Persevala do svého repertoáru na základě osobních zkušeností a poznatků přímo z vinařství.

Světle žlutá barva vína je velmi živá a jiskrná. Vůně připomíná žlutě dužnaté ovoce, které přechází k vůni bílých květů pivoňky a sněženky. Když zavřete oči, ucítíte i květ divoké růže. Štěrkové podloží vínu propůjčuje velmi minerální chuť, která mu prodlužuje jeho textůru. Celkově víno působí velmi kompaktně, uceleně a v dobré harmonii. Víno je suché.

Vinařství je svou polohou ovlivněno Švýcarskem a jeho vína neodmyslitelně patří ke kravským sýrům. Nebojte se použít různé druhy vyzrálých sýru pro přípravu fondue, v kombinaci s tímto bílým vínem. Mineralitu tohoto vína můžeme využít při servisu pokrmů z ryb a salátů s krevetami.

Teplota pro podávání vína je ideální v rozmezí 8-10 °C. Servis vína oceníte ve vinném skle, které má delší kalich s dostatečně velkou oxidační plochou.

Víno je velmi příjemné 2-3 roky od sklizně. Archivovat ho můžeme i 6-8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Savoie
Apelace (podoblast): Vin de Savoie
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Jacquère
Producent (výrobce): Pascal Perceval
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Perceval sahá čtyři generace zpět, tedy do roku 1910 na svahy Combe de Savoie ve Francii. Pascal Perceval obhospodařuje 54 ha vinic, na kterých se stará v průměru o 30 let starou vinnou révu.

Vinařství se nachází v apelaci AOC Vin de Savoie, kde v tomto velmi těžkém horském terroiru se Pascal velmi dobře zorientoval, přizpůsobil tomu ruční práci na vinici a výsledkem jsou jak velmi odvážná vína, která zrají v láhvi na ledovci, nebo dokonce i na dně horských jezer, tak i ovocná svěží vína s příjemně kulatými taniny a minerálním základem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz