5 položek celkem
Láhev červeného vína Cuvée Garrigue Rouge, IGP Côteaux de Béziers - Domaine Preignes le Neuf
2021
174 Kč

Francouzské víno Cuvée Garrigue je červené víno ze sluncem zalitého regionu Languedoc Roussillon. Toto suché víno je harmonické s vyváženou tanickou strukturou.

Kód: 210311-000-075
Láhev bílého vína Camas Chardonnay IGP - Anne de Joyeuse
2021
189 Kč

Francouzské víno Chardonnay Camas je bílé víno s aromatickými tóny květů a slanosti. Toto suché víno působí svěže, díky živým kyselinám, s tóny dužnatého ovoce.

Kód: 110086-000-075
Láhev bílého vína Viognier, IGP Coteaux de Beziérs -  Domaine Preignes le Neuf
2020
205 Kč

Francouzské víno Viognier Coteaux de Beziérs je bílé víno s aroma tóny žlutě dužnatého ovoce. Toto suché víno se zakulacenou chutí působí svěžím dojmem.

Kód: 110059-020-075
Láhev červeného vína Merlot, IGP Côteaux de Béziers - Domaine Preignes le Neuf
2021
209 Kč

Francouzské víno Merlot Côteaux de Beziers je červené víno intenzivních tónů lesního ovoce. Toto suché víno má živé kyseliny s hladkými tříslovinami.

Kód: 210025-000-075
Láhev červeného vína Prestige Rouge, IGP Côteaux de Béziers -  Domaine Preignes le Neuf
2021 Doporučujeme
228 Kč

Francouzské víno Prestige je červené víno z vinařství Preignes le Neuf. Toto suché víno s nižšími kyselinami a s vláčnou strukturou tříslovin působí živě.

Kód: 210248-000-075

IGP Côteaux de Béziers [cotó d bezijé] je apelací patřící do vinařská oblasti Languedoc-Roussillon. Rozkládá se na jihozápadě Francie v okolí města Béziers. Vinice se nachází hlavně mezi krásnými řekami, které přitékají z podhůří Cévennes do Středomoří. Jsou to řeky Libron a Orb, tekoucí pod katedrálou v Béziers. Dříve apelace nesla název právě podle řeky Libron, tedy IGP Côteaux du Libron.

Podloží vinic pro pěstování vín je tu tvořeno hlavně písky a říčními usazeninami, v některých místech se nachází i podloží jílovovápenité. V této vinařské apelaci dominuje klima středomořského typu, charakterizované horkými a suchými léty a mírnými zimami.

Na vinicích v apelaci IGP Côteaux de Béziers se vyrábějí červená, růžová i bílá vína a jak jednoodrůdová, tak i cuvée z více vinných odrůd. K nejběžnějším odrůdám vín pro červená vína a růžová vína patří Grenache Noir, Syrah, Mourvèdre, ale i Cabernet Sauvignon, Merlot a Marselan. Bílých odrůd se v apelaci IGP Côteaux de Béziers pěstuje méně a mezi ty nejoblíbenější odrůdy patří Chardonnay, Viognier, Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz