Sauvignon DOC Collio, Azienda Agricola Humar

Kód: 120152-000-075
2021
Neohodnoceno
329 Kč
Skladem (18 ks)

Italské víno Sauvignon Collio je bílé víno s tóny hroznů, ananasu, broskví a bylinek. Toto suché víno je korpulentní s harmonickou texturou a kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italské bílé víno Sauvignon Collio z vinařství Humar je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc. Vinice se nacházejí v apelaci Collio v italské vinařské oblasti Friuli, v těsné blízkosti slovinských hranic. Zdejší vinařský kraj je nám ve společnosti Dobrá vína velmi blízký a často se do něj vracíme.

Barva tohoto bílého vína je starozlatě žlutá. Vůně je typická, s tóny přezrálých hroznů, ananasu, broskví, kmínu, tymiánu a odkvetlé šalvěje. Chuť vína je suchá, příjemně minerální a působí velmi korpulentně. Struktura kyselin dělá víno živé, kompaktní a harmonické s hladší texturou.

Pečené ryby a drůbež jsou ideálními pokrmy pro párování s tímto vínem. Při přípravě těchto pokrmů používejte šalvěj, rozmarýn, citrón, tymián nebo bobkový list.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Pro degustaci vína zvolte uzavřený kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem do 450 ml.

Toto bílé víno se začíná otvírat druhým rokem jeho stáří. Archivaci doporučujeme čtyři až šest let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Friuli Venezia Giulia
Apelace (podoblast): Collio
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Azienda Agricola Humar
Ročník: 2021
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Italské vinařství Humar se nachází v obci San Floriano, v samém srdci Collia. Vybrali jsme bílá vína svěží chuti a červená vína s komplexní texturou.

Vinařství obhospodařuje své vinice v kopcovitých stráních. Pro bílé víno nejčastěji používají odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Friulano, nebo Ribolla Gialla. Místní půda je charakteristická svou skladbou pískovcových sedimentů s četným zastoupením slínů a opuky. Místní klima je teplé, hřejivé a suché. Vinice jsou dobře provzdušněné studeným klima z předalpských vrchů a zároveň sem proudí mořský vzduch ze středomořských zálivů.

Historie vinařství Humar sahá k roku 1900. V dnešní době hospodaří na rozloze kolem 10ha.

Vína se dobře párují s komplexními pokrmy i s použitím výraznějšího koření či surovin obecně. Případná archivace je u bílých vín 4-5 let dle druhu odrůdy a u červených vín 6-8 let dle odrůdy a ročníku. Víno doporučujeme servírovat do sklenic na víno s vyšším objemem, kolem 600-700 ml. Vyzkoušejte například Italesse Tiburon Large.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz