Reuilly AOC Les Beaumonts, Domaine Charpentier

Kód: 110189-000-075
2021
Neohodnoceno
489 Kč
Skladem (63 ks)

Francouzské víno Reuilly Les Beaumonts je bílé víno s vůní květů ovocných stromů. Toto suché víno je olejnatější ve své textuře a drží si široké spektrum chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stoprocentní zastoupení odrůdy Sauvignon Blanc pochází z apelace Reuilly, která se nachází v Centrálním masivu regionu Vallée de la Loire. Tohle francouzské bílé víno je vyrobeno v nerezovém tanku s termoregulací. S hrozny se pracuje za studena, kolem 6–8 stupňů Celsia. Toho bratři Charpentierovi dosahují pomocí klimatizovaných přepravních boxů.

Bílé víno Reuilly Les Beaumonts si nese světle žlutou barvu se zelenkavými odlesky, které přecházejí do zlato-stříbrné barvy. Ve chvíli, kdy jsme si ve společnosti Dobrá vína nalili víno do sklenice, nás okouzlilo svojí živou a třpytivou barvou. Ve vůni tohoto Sauvignonu se nám v tu chvíli představily květy ovocných stromů. Ta pozvolně přechází až k tónům magnólie a pivónie. Vzhledem k tomu, že je to odrůda Sauvignon, patří do chuti tohoto vína i kmín s angreštem a velmi jemný náznak květu černého bezu. Chuť je suchá a po dokončené fermentaci je víno bez zbytkového cukru. Víno dosahuje k 13 % objemu alkoholu každoročně. To nám jasně dokazuje stálost své jakosti. Víno je korpulentní s krásnou chuťovou perzistencí, která je ovlivněna hutností a četností minerálních tónu. V chuti narazíme na bílomasité broskve a trochu šalvěje s rozmarýnem. Mezi chutě koření stojí za zmínku bílý pepř, kmín černý, tak i náznak kmínu římského. Díky nižšímu hektarovému výnosu ze starších vinic je textura vína trochu olejnatější a drží si svoji aromatickou texturu s jemnými tóny.

Všechny zmíněné chutě nám otvírají možnost párovat víno třeba s kysaným zelím, rybami a drůbeží. Při přípravě pokrmů doporučujeme využít šalvěj s rozmarýnem a koření, které jsme cítili ve vůni a chuti vína. Chuť vína se může také krásně potkat při výrobě smetanových i přírodních omáček připravovaných na másle. Chybu neuděláte ani při servisu vína s listovými saláty. Při degustaci v Dobrých vínech jsme víno servírovali s kozím sýrem, se kterým se chutě vzájemně doplňovaly a zvýrazňovaly.

Servis vína je ideální při 10–12 °C v užší sklenici tulipánového tvaru s objemem 600ml. Správně zvolené vinné sklo s přiměřenou oxidační plochou a dostatečným prostorem umožní udržení svůdného aroma vína. Víno doporučujeme konzumovat druhým až třetím rokem v rámci své mladosti.

Díky malému hektarovému výnosu si můžeme dovolit archivaci 6 až 8 let. V závislosti na daném ročníku a Vaší chuti klidně až 10 let. Reuilly AOC „Les Beaumonts“ na to prostě má.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Reuilly
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Domaine Charpentier
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Charpentier je rodinné vinařství ve francouzském Reuilly v údolí řeky Loiry. Vinařství vzniklo v roce 1980 pod rukou François Charpentiera. Jeho synové Jean-Baptiste a Géraud, kteří pracují ve vinařství od roku 2008, jdou ve šlépějích svého otce a snaží se o produkci kvalitního bílého vína s důrazem na terroir Reuilly.

Vinařství se rozkládá na 15-ti hektarech. Nejčastěji pěstovanou odrůdou je Sauvignon Blanc, s jeho typickými chuťovými projevy. Další odrůdy jsou, Pinot Gris (Rulandské šedé) a Pinot Noir (Rulandské modré), které jsou také pěstovány podle udržitelného vinařství, aby respektovaly životní prostředí, rodinné tradice a přesvědčení. Od sklizně v roce 2014 ve vinařství Charpentier vinifikovali své víno v novém vinařství s modernějšími a účinnějšími termoregulačními nádobami z nerezové oceli, které umožňují vyrábět víno, podle rodinných zvyklostí, vždy co nejblíže k tradicím a vyjádřením použitých odrůd.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz