Muscadet Côtes de Grandlieu AOC Origine, Domaine de Haut Bourg

Kód: 110072-010-075
2010
Neohodnoceno
572 Kč
Skladem (12 ks)
Francouzské víno Muscadet Origine je bílé víno, které zraje na kalech. Toto suché víno má vůni exotického ovoce s doteky vanilky. Chuť je příjemně sametová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Muscadet Origine z domény Haut Bourg je naprosto výjimečné francouzské bílé víno vyrobené z odrůdy Melon de Bourgogne. Hrozny pocházejí ze 70 let starých vinic se štěrkovým podložím, červeným pískem a křemennými oblázky. Toto bílé víno Muscadet zraje na jemných kalech po dobu 99 měsíců v podzemních kádích při regulované teplotě. Víno se v prvním roce zrání 2 až 3 krát promíchává.

Na první pohled je toto bílé víno lehce turbidní, tedy jemně zakalené díky mistrovské práci s kvasným sedimentem. Víno má nádherně žlutou plnou barvu se zlatavými až světle jantarovými odstíny. Vůně je velmi hladká a jemná. Mezi jemné tóny ovoce patří papája, ananas a mango. Lehký dotek vanilky tentokrát nepochází ze zrání vína v sudu, ale přímo z genetické informace pocházející z hroznu vinné révy. Vůně působí elegantně až máslově. Chuť tohoto vína je suchá, měkká a působí nádherně sametově. Rozpoznáváme tóny broskví a mléčného karamelu.

  Bílé víno Muscadet Origine se náramně snoubí s ústřicemi, humry, langustýnkami i rybími polévkami. Tomu vděčíme těsné blízkosti domény k Atlantickému oceánu. Při přípravě humra neváhejte použít kardamom a čerstvé lístky koriandru. Když opustíme brány mořského světa, můžeme toto bílé víno párovat s drůbežím a telecím masem. 

Ideální teplota pro konzumaci tohoto bílého vína je 12°C. Víno má však obrovský prostor pro konzumaci ve velkém teplotním rozmezí. Při degustacích ve společnosti Dobrá vína ochutnáváme víno do teploty až 20°C.  Vinná sklenice o objemu 650ml s dlouhým tělem a uzavřenějším kalichem bude tou pravou.

Po 10 letech zrání vína ve sklepě je Muscadet Origine připraveným vínem. I tak ho ale můžete archivovat 5-10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Muscadet Côtes de Grandlieu
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Melon de Bourgogne
Producent (výrobce): Domaine de Haut Bourg
Ročník: 2010
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Domaine de Haut Bourg se nachází v oblasti údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Vína se těší příjemné plnosti, jemnosti a rovnováze.

Veškeré práce na vinici jsou vedené v přísném programu Terra Vitis, tedy v co nevětším souladu s přírodou. Na 40 hektrarech vinic pěstují odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, nebo i méně známe odrůdy, jako jsou Melon de Bourgogne a Grolleau Gris, ze které vyrábějí šumivé víno, vyrobené tradiční sekundární fermentací v láhvi. Toto šumivé víno má krásně sametovou texturu s nádherným a dlouhotrvajícím perlením.

Rodinné vinařství Domaine de Haut Bourg bylo založeno roku 1944 v blízkosti obce Bouaye, v těsné blízkosti jezera Grand Lieu. Místní půdy jsou zde pískovcové v červeném odstínu, v propojení se štěrky a oblázky.

Temperování vína na správnou teplotu vám usnadní klimatizované vinotéky.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz